;
سبک زندگیگردش و سفر

زیباترین رودخانه های جهان را بشناسید…

بسیاری از شهرها و شهرک‌ها در کنار رودخانه‌ها به‌عنوان منبع آب برای رشد جامعه ایجاد شدند. چیزی که در مورد رودخانه ها جذاب تر است این است که آنها از طریق مناطق مختلف به یکدیگر متصل می شوند. برخلاف برکه‌ها یا دریاچه‌ها، رودخانه‌ها از مکان‌های مختلف عبور می‌کنند، برخی از آنها در کل کشورها گسترش می‌یابند.

رودخانه ها ما را به هم متصل می کنند و از مناطق و شهرهای مختلف ما را به هم می بندند. یکی از چیزهایی که در مورد رودخانه ها افراد زیادی را به خود جذب می کند زیبایی ظاهری یک رودخانه است. می درخشد و بدون زحمت جریان می یابد، و در واقع می تواند کاملا رمانتیک باشد.

رودخانه مکان مناسبی برای قدم زدن دوست‌داشتنی در نزدیکی آن، یا سفر دریایی در رودخانه با کسی که دوستش دارید است. همه رودخانه ها زیبا هستند، از رودخانه های پر پیچ و خم کوچکی که در فاصله کوتاهی به طول می انجامند، تا پرقدرت، تعداد کمی با شکوه که کیلومترها طول می کشد. اگر عاشق رودخانه ها هستید و علاقه مند به آشنایی با بهترین آنها در سطح جهان هستید، ما در این مقاله زیباترین رودخانه های جهان را به شما معرفی می کنیم.

حتما بخوانید: چرا زنان مهربان عاشق مردان بدجنس می شوند؟

رودخانه نیل

زیباترین رودخانه های جهان-رودخانه نیل

این رودخانه زیبا در شمال شرقی آفریقا واقع شده و به سمت شمال جریان دارد. این طولانی ترین رودخانه آفریقا است. این کشور شامل 11 کشور از جمله اتیوپی، اریتره، سودان جنوبی، تانزانیا، اوگاندا، رواندا، جمهوری سودان و مصر و بروندی است.

همچنین بخوانید: ” زیباترین کاخ های جهان+ معروفترین کاخ های دنیا را بشناسید…”

رودخانه آمازون

زیباترین رودخانه های جهان-رودخانه آمازون

این رودخانه در آمریکای جنوبی قرار دارد و از نظر حجم بزرگترین رودخانه است. حتی برخی می گویند طولانی ترین است. یکی از معروف ترین رودخانه های جهان است. از کوه های آند تا جنگل های بارانی آمازون می گذرد. این یکی از ضروری ترین جنبه های اکوسیستم ظریف جنگل های بارانی است.

رودخانه یانگ تسه

زیباترین رودخانه های جهان-رودخانه یانگ تسه

این رودخانه طولانی ترین رود آسیا و سومین رودخانه طولانی در کل جهان است. از فلات تبت شروع می شود و به دریای چین شرقی می ریزد و 6300 کیلومتر طول دارد. در تمام طول سال پیمایش می شود و قطعه عظیمی از تاریخ چین است.

رودخانه می سی سی پی

زیباترین رودخانه های جهان-رودخانه می سی سی پی

رودخانه می سی سی پی یکی از بزرگترین رودخانه های جهان و دومین رودخانه طولانی در کل آمریکای شمالی است. طول آن 2350 مایل است که از دریاچه Itasca شروع شده و تا انتهای آن در خلیج مکزیک جریان دارد. این یک قطعه غنی از تاریخ در سراسر ایالات متحده است.

رودخانه زرد

زیباترین رودخانه های جهان-رودخانه زرد

دومین رودخانه طولانی چین رودخانه زرد است و ششمین رودخانه بزرگ جهان است. رسوب کمتر در رودخانه در واقع آن را زرد می کند. این رودخانه دارای جاذبه های بسیاری مانند شهرهای باستانی، بیابان ها، پارک های جنگلی، مراتع و آبشارها است.

رودخانه ایرتیش

زیباترین رودخانه های جهان-رودخانه ایرتیش
این یکی دیگر از طولانی ترین رودخانه های آسیا به طول 2640 مایل است. از کوه های آلتای شروع می شود و از طریق سیبری به دریای اوب می رسد. این منبع آب شیرین قطبی برای قزاقستان و روسیه است. در مجموع هفت سیستم پل را در بر می گیرد.

رود رام

زیباترین رودخانه های جهان-رود رام

این رودخانه در سوئیس و ایتالیا قرار دارد. طول آن 15.3 مایل است و از رشته کوه آلپ لیویگنو می‌رود و به آدیجه در اطراف گلورنس در ایتالیا می‌پیوندد.

رودخانه کنگو

زیباترین رودخانه های جهان-رودخانه کنگو

این رودخانه دومین رودخانه طولانی آفریقا و عمیق ترین رودخانه جهان با 720 فوت عمق است. این رودخانه به عنوان یکی از زیباترین رودخانه های جهان شناخته می شود.

رودخانه لنا

زیباترین رودخانه های جهان-رودخانه لنا

این رودخانه در سیبری است و به اقیانوس منجمد شمالی می ریزد. این رودخانه یکی از طولانی ترین رودخانه های جهان است و 2734 مایل طول دارد. در بیشتر سال، جامد منجمد است.

رودخانه آمور

زیباترین رودخانه های جهان-رودخانه آمور

این رودخانه بزرگ‌ترین کانال آب جهان است. این اکوسیستم بیش از 100 گونه مختلف ماهی است و پلنگ آمور در حال انقراض هنوز در نزدیکی این رودخانه وجود دارد.

همچنین بخوانید: جاهای دیدنی تهران:بهترین مکان های تهران برای گشتن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 20 =

دکمه بازگشت به بالا