;
سرگرمی

تست هوش ریاضی با جادوگر؛اگه خودتو مخ ریاضیات میگیری معادله آخرو در 15 ثانیه حل کن

تست هوش ریاضی با جادوگر؛ آیا در ریاضیات خوب هستید؟ اگر هوش ریاضی و محاسباتی دارید تست هوش ریاضی با جادوگر را از دست ندهید. بدون تامل خوب به معادله نگاه کنید و به ما بگویید پاسخ تست هوش در ردیف چهارم چه می شود؟

ورزش کردن مغز به اندازه هر عضله دیگری مهم است و متأسفانه این ماهیچه ای است که بیشتر از آن استفاده می کنیم اما کمتر از آن مراقبت می کنیم. در این بخش از سرگرمی می خواهیم مغز شما را ورزش داده و به چالش بکشیم. پس با وب سایت گفتنی همراه باشید تا دریابید آیا مغز فعالی دارید یا نه؟!

ببینید: آزمون شناخت خون آشام در رستوران؛اگه تونستس بگی کدوم فرد از این دو نفر یک خون آشامه؟

تصویر تست هوش ریاضی با جادوگر

تست هوش ریاضی با جادوگر

.

.

.

شاید جالب باشد: آزمون پیدا کردن بادبادک قلبی متفاوت؛اگه چشمای تیزی داری در 12 ثانیه بادبادک قلبی متفاوت رو پیدا کن

این یک راه عالی برای آزمایش منطق و مهارت های تفکر و همچنین توانایی ریاضی شما است. بنابراین، آیا آماده هستید آن را امتحان کنید؟پس برای موفقیت باید به همه جزئیات تصویر تست هوش ریاضی با جادوگر حتی کوچکترین آنها توجه کنید.

.

.

.

پیشنهاد می شود: آزمون تفاوت تصویری خانم معلم،چشمان تیزبین می تونه اشکالات تصویر رو پیدا کنه!

پاسخ تست هوش ریاضی با جادوگر

اول از همه به بررسی تک تک اشیا در داخل تصویر میپردازیم که به صورت زیر می باشند:

ارزش هر جادوگر با جارو و چوبدستی= 15

ارزش هر چوبدستی خالی= 7

ارزش هر جارو= 3

ارزش هر جادوگر بدون جارو و چوبدستی= 5

پس با این حساب در معادله آخر جارو = 3 ،جادوگر تنها = 5 ، و دو تا چوبدستی = 14 که با توجه به فرمول می شود 14*5+3= 73

جواب معادله آخر می شود 73

جالبه ببینید: آزمون شناسایی خواهر گمشده؛اگه گفتی کدوم دختر خواهر گمشده سوزان می باشد؟

متاسفانه بسیاری از کاربران که دقت و هوش ریاضی کمتری دارند، به جادوگر خط چهارم که بدون جارو و چوب دستی می باشد دقت ندارند و همچنین عصای خط چهارم دو عدد کنار هم می باشد که مجموع آن 14 می باشد و طبق اولویت ریاضی اول ضرب و سپس جمع انجام می شود.پس اگر هنوز جواب را نیافته اید و متوجه نشده اید به چند خط بالا و همینطور عکس دقت لازم را داشته باشید.

پاسخ تست هوش ریاضی با جادوگر

تست هوش چیست و چه انواعی دارد؟

تست هوش معنای گسترده ای دارد و روانشناسان زیادی روی این مساله کار کرده اند. سوال اصلی این است که تست هوش کامل که همه ابعاد ذهنی افراد را بسنجد، چه خصوصیاتی دارد و چه مواردی را مورد سنجش قرار میدهد.

شاید جالب باشد: تست شخصیت وضعیت خواب درباره شما چه می گوید؟ شما چه شکلی می خوابید؟

به نظر میرسد ابعادی که باید در یک تست هوش کامل افراد را مورد سنجش قرار دهند حداقل دارای 10 قسمت از موارد ذیل باشد. برخی از این ابعاد شامل مواردی همچون تست حافظه، تست استدلال کلامی، تست استدلال عددی، تست هوش تصویری، تست هوش ریاضی، تست هوش درک لغات و معانی، تست ادراک، تست ادراک بصری، تست درک ارتباط اعداد، تست درک جزئیات، تست استنتاج و منطق، تست تجسم فضایی و تست خلاقیت است.

شاید جالب باشد: معادله ریاضی قورباغه،بستنی و سیاره؛ میتونی با توجه به تصویر معادله آخرو 8 ثانیه ای حل کنی؟

نقش تست های هوش

این تست‌های IQ به این منظور است که ذهن ما را به کار بیاندازد و هوش ما را بفهمد. علاوه بر این، آنها تفکر تحلیلی و عقلانی را توسعه می دهند و به ما کمک می کنند تا در هنگام جستجوی پاسخ برای داده های “مشکل” خود را کشف کنیم. در حین حل این تست ها، ذهن ما در تصمیم گیری درست حتی در زندگی روزمره بسیار آموزش می بیند.

شاید جالب باشد: تست بینایی عدد 2023؛ اگر چشمان تیزبینی دارید،عدد 2023 را در بین اعداد 2032 در 15 ثانیه بیابید.

بازی‌های ذهنی تمرین‌های مغزی عالی هستند، علاوه بر آموزش سرعت پردازش اطلاعات توسط مغز، بازی‌ها می‌توانند به بهبود حافظه نیز کمک کنند.

روانشناسان دریافته‌اند که آموزش شناختی در واقع می‌تواند برای مهارت‌هایی مانند حافظه و حل مسئله بازده داشته باشداما دانشمندان هنوز در حال بررسی جزئیات مربوط به بهترین روش تبدیل این آموزش به بازی های مغزی هستند که کارآمد هستند.

ارتباط بین تیپ شخصیتی و بهره هوشی بالا 

افرادی که ضریب هوشی پایین دارند سنت گراتر هستند. بیشترین ارتباط بین ویژگی شخصیتی استقبال از تجربه و هوش بالا دیده می‎شود.

افرادی که از تجربه ‎های جدید استقبال می‎کنند به گفته محققان علم روانشناسی هوش بیشتری دارند.

استقبال از تجربه یا گشودگی یعنی علاقه داشتن به چیزهایی که جدید، پیچیده یا حتی خلاف سنت و قراردادها هستند.

ویژگی‎های خلاقیت، حساسیت نسبت به عواطف و استقبال از مسائل همچنین بیشترین ارتباط را با بهره هوشی بالاتر دارند. دلیل آن می‎تواند این باشد که باهوش بودن باعث می‎شود افراد نسبت به دنیای اطراف خود کنجکاوی بیشتری نشان دهند.

همچنین ببینید: تست روانشناسی احساسات: امیدها و ترس های خود را کشف کنید! کدام عنصر تصویر توجه شما را جلب کرد؟

وقتی معمایی را حل می کنیم چه اتفاقی در مغزمان می افتد؟

معمای مورد علاقه تان از هر نوعی که باشد، از جدول کلمات متقاطع گرفته تا پازل هزار قطعه ای فرقی نمی کند، حل معما می تواند بسیار سرگرم کننده و لذتبخش باشد. اما وقتی مشغول حل معما هستید و یکباره متوجه می شوید حرکت بعدی چه باید باشد، چه اتفاقی در مغزتان رخ می دهد؟ این سؤالی است که در ادامه به آن پاسخ خواهیم داد.

شاید جالب باشد: تست شخصیت هدیه: کدام جعبه کادو را انتخاب می کنید؟

مغزتان فکر می کند دارید شکار می کنید

در معما کلمات، اعداد، اشکال و منطق به گونه ای به بازی گرفته می شوند که ما را وادار به برملا کردن جوابی کنند که مخفی شده است. به همین دلیل درگیر یک شکار ذهنی می شوید، درست مثل یک کاراگاه در داستان های معمایی یا یک دانشمند که به دنبال علتی است که در پس پدیده ای وجود دارد. معماها نسخه ای از این جستجو برای فهمیدن اما در مقیاسی کوچک هستند. گرچه هیچ چیز تازه ای در پایان این شکار یعنی زمانی که جواب برملا می شود، وجود ندارد. این خود شکار است که احتمالاً بخش های مختلفی از مغز را فعال می کند که در امر کشف و همزمان یک حس رضایت دخیل هستند.

همچنین ببینید: آزمون هوش شناخت گرگینه؛ از بین بچه های خونواده یکیشون گرگینه هست،اگه گفتی کدومشونه؟

ممکن است کمتر احساس اضطراب کنید

دنبال آرامش هستید؟ تحقیقات نشان داده، به خصوص حل پازل ممکن است به آرام شدن و کاهش اضطراب تان کمک کند.

مغزتان را ورزش می دهید

معماها هم نیمکره ی راست مغز را فعال می کنند و هم نیمکره ی چپ آن را. در این حالت، قوه ی تخیل تان به همراه قوه ی استدلال یا قوه ی محاسبه تان فعال می شود. حافظه هم وارد کار می شود، به خصوص در معماهایی که پایه و اساس آن ها کلمات و ریاضیات است. وقتی معما حل می کنید همه ی مغزتان فعال می شود.

مطالب پیشنهادی ما:

از دست ندهید: تست بینایی آبنبات چوبی متفاوت؛فقط آدمای بادقت میتونن آبنباتی که با بقیه فرق میکنه رو در 10 ثانیه گیر بیاره

تست بینایی تفاوت دو فنجان؛آیا میتونی تفاوت های دو فنجان رو در 10 ثانیه پیدا کنی؟

اگه خودتو باهوش و نابغه میدونی در 10 ثانیه با دو حرکت معادله ریاضی را درست کن

معمای تصویری قرار اول؛اگه گفتی مرد با کدوم یک از خانما یک قرار عاشقانه داره؟

نوشته های مشابه

26 دیدگاه

  1. EQ جارو میشه چهار جواب بعدش جواب اخر هشتاد و چهار بعدش ۱۱ ضبدر ۷ شده ۷۳ چجوری حساب کردی جواب میشه ۱۲ ضبدر ۷ مساوی هشتاد چهار فاجعه ای

    1. تصویر رو بزرگ کنی متوجه میشی که جاروها تعدادش چهارتاست،بهتره برای فهمیدن حل معادله به قسمت پاسخ مراجعه کنید

    1. کمی دقت کنید و متوجه می شید که سه تا جارو نمی باشد.برای حل این گونه سوالات هوش تصوری و ریاضی باید دقت و تمرکز کافی داشته باشید

    1. اشتباهه،اونم در تعداد جاروها چون سه تا نمی باشد،بهتره بیشتر تست های هوش ریاضی مارو حل کنید

  2. پاسخ صحیح ۳۸ هست و نه ۷۳ زیرا سه جادوگر دارای چوب جادویی و جاروی پرنده ۴۵ شده اند پس هر یک جادوگر با چوب جادو و جاروی پرنده ۱۵ عدد ارزش دارند حال در خط سوم متوجه میشویم که حاصل ۴ جاروی پرنده برابر با ۱۲ شده است پس هر یک جاروی پرنده ۳ عدد ارزش دارد در خط دوم مشخص است که هر چوب جادو ۷ عدد ارزش دارد بنابراین هر یک جادوگر به تنهایی ۵ عدد ارزش دارد حال در خط چهارم ترتیب اولویت داریم که اول با ضرب شروع می شود در نتیجه ۳۵=۵×۷ و در نهایت ۳۸=۳+۳۵ پس حاصل ۷۳ غلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =

دکمه بازگشت به بالا