;
آرایش و زیباییمد و زیبایی

انتخاب پالت سایه چشم که بدرد بخور و کاربردی باشه+ اگر قصد خرید سایه چشم دارید از دست ندهید!

انتخاب پالت سایه چشم: سایه‌ی چشم می‌تواند خلاقیت شما را در آرایش نشان دهد و برای انتخاب آن گزینه‌های زیادی پیش روی شما است. اگرچه این تنوع یک مزیت محسوب می‌شود اما می‌تواند شما را در تصمیم‌گیری با مشکل مواجه کند. برای انتخاب سایه چشم باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید که رنگ پوست و رنگ چشم دو نمونه از آن‌ها است. بخش مد و زیبایی امروز گفتنی را دنبال کنید.

انتخاب پالت سایه چشم:

شاید جالب باشد: شستشوی معکوس مو را یاد بگیرید تا موهای پر پشت و حجیم پیدا کنید!

۱. انتخاب سایه چشم و تاثیر آن در ظاهر چهره

اگرچه برای استفاده از سایه‌ی چشم قوانین سفت و سختی وجود ندارد؛ همه‌ی رنگ‌ها در کنار هم ترکیب زیبایی ایجاد نمی‌کنند. این مقاله به این پرسش پاسخ می‌دهد که چگونه رنگ سایه‌ی چشم را انتخاب کنید تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین آرایش را انجام دهید.

حتماً شما هم موافقید که اگرچه سایه‌ی چشم در پایان مراحل آرایش به چهره‌ اضافه می‌شود اما یکی از مهم‌ترین‌ها است. اگر نکات ارائه‌ شده در این مطلب را به خوبی فرا بگیرید، می‌توانید با یک نگاه به پالت سایه‌ی چشم، رنگ‌های مناسب را انتخاب کنید و به گونه‌ای آن‌ها را ترکیب کنید که آرایشی جذاب‌تر داشته باشید.

ببینید: فواید آب برنج: اگر می خواهید موهایتان بلند شود و پوستی روشن پیدا کنید+ از این به بعد آب برنج را دور نمی ریزید!

انتخاب پالت سایه چشم1

۲. چرا سایه‌ی چشم با رنگ‌های خنثی و نود تا این اندازه پرطرفدار است؟

سایه‌ی چشم با رنگ‌های خنثی و نود بسیار پرطرفدار است چرا که به راحتی و برای بیشتر افراد زیبا به نظر می‌رسد. به همین دلیل است که رنگ‌های خنثی و نود در پالت‌های سایه‌ی چشم از مهم‌ترین رنگ‌ها به شمار می‌روند.

در کنار اینکه انتخاب رنگ مناسب برای سایه‌ی چشم اهمیت دارد، وجود سایه‌ی چشم با رنگ‌های خنثی و نود در لوازم آرایش لازم است. این سایه‌ها به همان اندازه که برای آرایش ساده و روزانه مناسب هستند، برای آرایش کلاسیک و ماندگارتر مناسب خواهند بود.

 

شاید جالب باشد: کانسیلر رنگی یک روش سریع و موقتی برای پوشاندن مشکلات پوست

اما پرسش متداول این است که آیا رنگ خنثی با رنگ نود تفاوت دارد یا هر دو طیف رنگی یکسانی هستند؟

اگرچه بیشتر خانم‌ها بر این باورند که رنگ‌های خنثی همان رنگ‌های نود هستند اما این یک اشتباه رایج است. رنگ‌های نود به رنگ طبیعی پوست نزدیک‌تر هستند؛ رنگ‌هایی مانند استخوانی، بژ، گندمگون یا مازویی و قهوه‌ای.

رنگ‌های خنثی معمولا رنگ‌های پیچیده‌ای هستند که رنگ‌های زیرین مختلفی دارند و بسته به نور، ظاهرشان تغییر می‌کند. به عنوان مثال: بژ، خاکستری مایل به قهوه‌ای، خاکستری، کرم، سیاه و سفید.

این را هم بخوانید: ماسک های ضد لک صورت که به سادگی در منزل درست می شوند+ روش تضمینی و ارزان

۳. انتخاب رنگ صحیح موقع خرید سایه چشم

انتخاب رنگ مناسب برای سایه چشم یک قانون کلی دارد. رنگ‌هایی انتخاب کنید که دو درجه روشن‌تر و تیره‌تر از رنگ طبیعی پشت پلک باشند. در ادامه رنگ‌های مناسب با توجه به رنگ‌های مختلف پوست را بررسی می‌کنیم.

رنگ‌های نود و خنثی برای پوست‌های روشن

رنگ‌های نود برای کسانی که پوست روشن دارند مناسب‌تر است. رنگ‌هایی مثل بژ مایل به صورتی، رزگلد و شامپاینی برای این افراد مناسب است. حتی رنگ‌های روشن طلایی و برنزی هم برای این افراد مناسب است.

رنگ‌های نود و خنثی برای پوست‌های متوسط و زیتونی

برای این افراد رنگ‌های گرم‌تر مناسب است. سایه‌هایی با رنگ‌های خانواده‌ی قهوه‌ای، قهوه‌ای مایل به طلایی، مسی، برنزی، عسلی و رنگ‌های هلویی انتخاب کنید.

همچنین ببینید: لباس های لاغر کننده که شما را باریک تر و متناسب نشان می دهند!

رنگ‌های نود و خنثی برای پوست‌های تیره و سبزه

برای این افراد رنگ‌های تیره‌تر مناسب است. طلایی و برنزی و حتی شرابی برای این افراد رنگ مناسبی است.

۴. انتخاب سایه چشم متناسب با رنگ چشم

یکی از بهترین روش‌ها برای انتخاب رنگ سایه چشم، انتخاب کردن آن بر اساس رنگ چشم است. با استفاده از چرخه‌ی رنگ می‌توانید رنگ‌های مکمل را برای این منظور انتخاب کنید؛ یعنی رنگ‌هایی که در چرخه‌ی رنگ در جهت مخالف رنگ چشم‌های شما قرار می‌گیرند. رنگ مونوکروم یعنی رنگ‌هایی دقیقا هم‌رنگ چشم‌های خودتان منتها با درجه‌ی تیرگی یا روشنی متفاوت، انتخاب خوبی برای سایه چشم است.

اینکه کدام مورد را انتخاب کنید به ظاهر نهایی که مد نظر دارید بستگی دارد.

رنگ‌های مکمل یعنی متضاد با رنگ چشم‌های شما باعث می‌شوند که چشم‌های شما واضح‌تر دیده شوند و به چشم بیایند.
رنگ‌های مونوکروم یعنی هم‌رنگ با رنگ چشم‌ها، ظاهری دوست‌داشتنی‌تر به شما می‌دهد.
وقتی بتوانید رنگ‌های مناسب خود را پیدا کنید، انتخاب کردن پالت سایه چشم هم راحت‌تر می‌شود. همچنین با اعتمادبه‌نفس بیشتری می‌توانید از محصولات آرایشی استفاده کنید و مطمئن باشید که در نهایت آرایش زیبایی خواهید داشت.

شاید جالب باشد: بهترین روغن پوست: روغن هایی که چین و چروک را از بین می برند!

۵. چطور از چرخه‌ی رنگ برای انتخاب سایه چشم استفاده کنیم؟

چرخه‌ی رنگ یک نمودار دایره‌ای است. روی این نمودار رنگ‌های اصلی یعنی قرمز و آبی و زرد و رنگ‌های فرعی یعنی رنگ‌هایی که با ترکیب رنگ‌های اصلی ساخته می‌شوند دیده می‌شود. بخش دیگری از نمودار رنگ‌های درجه سوم است که در کنار رنگ‌های فرعی قرار دارند.

با این چرخه می‌توانید رنگ‌های مکمل را پیدا کنید. هر دو رنگی که دقیقا مقابل هم در دو طرف چرخه قرار دارند، رنگ‌های مکمل هستند. مثلا رنگ آبی و نارنجی، در مقابل هم قرار دارند پس این رنگ‌ها مکمل هم هستند.

حالا همین رنگ‌های مکمل را می‌توانید در خرید سایه چشم هم در نظر بگیریم. اگر رنگ چشم‌های شما آبی است می‌توانید از سایه‌هایی که رنگ‌های نارنجی در آن است استفاده کنید.

اگر می‌خواهید از سایه مونوکروم استفاده کنید، کافی است سایه‌ی هم‌رنگ چشم‌های خود، فقط یکی دو درجه روشن‌تر یا تیره‌تر را انتخاب کنید.

جالب است: تشخیص نوع پوست: چطور نوع پوست را مشخص کنیم؟ آیا نوع پوست به مرور زمان تغییر می‌کند؟

انتخاب رنگ سایه برای چشم‌های قهوه‌ای و مشکی

این رنگ‌ها در چرخه‌ی رنگ نیستند ولی جای نگرانی نیست. برای این رنگ چشم‌ها چون رنگ‌های خنثی محسوب می‌شوند می‌توانید از هر رنگ سایه‌ای استفاده کنید.

اگر چشم‌های شما قهوه‌ای است و ته‌رنگ قرمز دارد، سایه‌ی سبز باعث می‌شود که چشم‌های شما بیشتر دیده شود چون قرمز و سبز، متضاد هم هستند.

اگر چشم‌های شما قهوه‌ای روشن است یا ته‌رنگ مایل به زرد دارد، سایه‌های بنفش باعث می‌شود که بیشتر به چشم بیاید. چون رنگ‌های بنفش و زرد مقابل هم قرار دارند.

تمام رنگ‌های خنثی مثل برنز، طلایی، رنگ‌های مختلف قهوه‌ای و… با این رنگ چشم تناسب دارد.

شاید جالب باشد: رازهای جذابیت پریانکا چوپرا: چطور مثل او جوان و خوش هیکل شویم؟

انتخاب رنگ سایه برای چشم‌های آبی

اگر به چرخه‌ی رنگ نگاه کنید، رنگ نارنجی درست مقابل رنگ آبی قرار دارد. پس اگر چشم آبی دارید دنبال رنگ‌هایی باشید که ته‌رنگ نارنجی دارند. رنگ‌های هلویی، قهوه‌ای‌های مایل به نارنجی، آجری، سفالی، مسی و برنز برای این افراد مناسب است.

انتخاب رنگ سایه برای چشم‌های سبز

در چرخه‌ی رنگ، قرمز در مقابل رنگ سبز قرار دارد. برای اینکه چشم‌های شما زیباتر به نظر برسند، از سایه‌هایی استفاده کنید که ته‌رنگ قرمز داشته باشند. رنگ‌هایی مثل ماهگونی، بنفش‌های بادمجانی، برنز، قهوه‌ای‌های مایل به قرمز و عنابی برای شما مناسب است. سایه‌های صورتی هم برای آرایش‌های ملایم‌تر مناسب است.

انتخاب رنگ سایه برای چشم‌های فندقی

چشم‌های فندقی ترکیبی از رنگ های قهوه‌ای و سبز دارد. اگر رنگ قهوه‌ای آن غالب باشد، رنگ‌های مکمل قهوه‌ای را انتخاب کنید و اگر رنگ سبز آن غالب باشد باید از رنگ‌هایی استفاده کنید که مکمل رنگ سبز هستند. اگر رنگ قهوه‌ای چشم‌های شما بیشتر است، سایه‌ها با رنگ‌های مختلف برای شما مناسب است و اگر رنگ سبز آن بیشتر است، سایه‌هایی با ته‌رنگ قرمز انتخاب کنید.

انتخاب رنگ سایه برای چشم‌های طوسی

چشم‌های طوسی ترکیبی از رنگ‌های مختلف هستند. رنگ‌های طوسی معمولا ته‌رنگ آبی یا سبز دارند.

اگر رنگ آبی آن غالب است، سایه‌هایی که مکمل رنگ آبی هستند بخرند و اگر رنگ سبز آن غالب است، سایه‌هایی که مکمل رنگ سبز هستند خریداری کنید. می‌توانید مدل مونوکروم را انتخاب کنید. یعنی سایه‌هایی که نقره‌ای هستند یا طوسی مایل به قهوه‌ای.

دقت کنید که ظاهر چشم شما با توجه به رنگ سایه‌ای که انتخاب می‌کنید، تغییر زیادی می‌کند. پس بد نیست که رنگ‌های مختلف را امتحان کنید تا بفهمید که کدام رنگ برای شما مناسب‌تر است و ظاهری که دوست دارید در چشمتان ایجاد می‌کند.

مطالبی که دیگران در حال دیدن هستند:

ببینید: بهترین روش سفید کردن زانو و آرنج: با این روش ها نتیجه می گیرید!

همچنین ببینید: بهترین ماسک لک صورت که تیره‌ترین لک روی پوست را محو می کند!

آرایش با لباس مشکی باید چگونه باشد؟ با این ترفندها حسابی جذاب می شوید!

رنگ موی طبیعی با ترکیب دارچین و آبلیمو: برای عید دست به کار بشوید!

آرایش برای سلفی گرفتن: برای این که در عکس زیبا باشید، باید نوع آرایشتان متفاوت باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + شش =

دکمه بازگشت به بالا