;
آرایش و زیباییمد و زیبایی

کانسیلر رنگی یک روش سریع و موقتی برای پوشاندن مشکلات پوست

کانسیلر رنگی: یکی از مفیدترین محصولات آرایشی که می‌تواند تغییر زیادی در چهره ایجاد کند، استفاده از کانسیلر به خصوص کانسیلرهای اصلاح رنگ است. با کانسیلر رنگی می‌توانید قسمت‌هایی از صورت را که به دلایل مختلف دچار تغییر رنگ شده، دوباره به حالت طبیعی برگردانید و بدون استفاده از کرم‌پودرهای سنگین، مشکلات صورت را بپوشانید. اما چطور از پالت‌های چند رنگ کانسیلر استفاده کنیم؟ با مد و زیبایی مجله گفتنی همراه باشید.

شاید جالب باشد: پیری زودرس پوست با کارهای اشتباهی که انجام می دهیم+راه حل

کانسیلر رنگی چیست؟

کانسیلر یکی از محصولات آرایشی نسبتا جدیدی است که این روزها نقش مهمی در آرایش صورت دارد. با کانسیلر می‌توانید تغییر رنگ و بعضی از مشکلات ظاهری پوست را به‌خوبی بپوشانید. یکی از انواع کانسیلرها پالت‌های تصحیح رنگ است. این پالت‌ها با رنگ‌های مختلفی عرضه می‌شوند و از آن برای پوشاندن قسمت‌های تیره‌ی زیر چشم، قسمت‌هایی از پوست که بر اثر تابش آفتاب تیره شده، برای پوشاندن جای جوش و… استفاده می‌کنند.

همچنین بخوانید: آرایش مخصوص جای جوش که اگر رعایت کنید واقعا جواب می دهد!

استفاده از کانسیلر رنگی درواقع یک روش سریع و موقتی برای پوشاندن مشکلات پوست است. اما دیدن این پالت‌های رنگارنگ که رنگ‌های متفاوتی مثل سبز، بنفش و قرمز را کنار هم قرار داده، در نگاه اول عجیب به نظر می‌رسد و شاید با خودتان فکر کنید که هرگز نمی‌توانید از این محصول استفاده کنید. ولی این مطلب دقیقا برای شماست تا کار با پالت‌های کانسیلر را یاد بگیرید و تصحیح رنگ پوست را خودتان انجام دهید.

کانسیلر رنگی4

کانسیلر رنگی و اصلاح رنگ چیست؟

تصحیح رنگ در آرایش به‌معنای استفاده از بعضی رنگ‌های خاص برای اصلاح و تغییر رنگ قسمت‌هایی از پوست است و باعث می‌شود که پوست شما از نظر رنگ و ظاهر، یکنواخت و یکدست شود. برخلاف کانسیلرهای معمولی و کرم‌پودرها که کمک می‌کنند مشکلات پوست را با رنگی شبیه به رنگ پوست بپوشانید، با کانسیلرهای رنگی می‌توانید با استفاده از رنگ‌های مکمل، فقط قسمتی از پوست را که تغییر رنگ پیدا کرده، اصلاح کنید.

همچنین جالب است: جراحی پلک صورت انجام بدهیم یا نه؟ چقدر روی زیبایی چهره تاثیر دارد؟

شاید بعضی از شما درس تئوری رنگ‌ها را از کلاس هنر دوران مدرسه به خاطر داشته باشید. شاید تعجب کنید ولی با آموخته‌های همان درس می‌توانید یک لک بزرگ یا تیرگی زیر چشم را با کانسیلر بپوشانید. آشنایی با تئوری رنگ برای درک کارکرد تصحیح رنگ با کانسیلر مهم است.

با قرار دادن رنگ مکمل قسمتی از پوست که تغییر رنگ پیدا کرده، می‌توانید آن را محو کنید. در واقع به‌جای قرار دادن چندین لایه از کرم‌پودر روی صورت، می‌توانید قسمت‌هایی از صورت را که تغییر رنگ پیدا کرده، با استفاده از رنگ مکمل بپوشانید و مقدار کمتری کرم‌پودر مصرف کنید.

مفید است: ۱۰نشانه اعتیاد به آرایش: آیا می توانید بدون آرایش جایی ظاهر شوید؟

پالت‌های تصحیح رنگ معمولا شامل رنگ‌های سبز، نارنجی، صورتی و بنفش هستند. اینکه از کدام رنگ استفاده کنید به مشکل پوست، رنگ پوست و زیر‌رنگ پوست بستگی دارد که بعدا به آن می‌پردازیم. استفاده از پالت‌های تصحیح رنگ برای از بین بردن لک‌ها و یکنواخت کردن رنگ پوست، کافی نیست بلکه فقط قدم اول است و پوست را برای استفاده از کرم‌پودر و پنکیک آماده می‌کند.

شاید جالب باشد: 5 ترفند زیبایی دم دست و جینگول که زنان را خواستنی و جذاب می کند!

کانسیلر رنگی1

کانسیلر رنگی برای چه افرادی مناسب می باشد؟

کانسیلر‌ رنگی از آن دسته محصولات آرایشی است که برای همه مورد نیاز نیست. بسیاری از افراد این محصول را می‌خرند و سعی می‌کنند هر طور شده از آن استفاده کنند در حالی که اصلا نیازی ندارند! کانسیلر رنگی فقط برای کسانی مفید است که قسمت‌هایی از پوست آن‌ها دچار تغییر رنگ شده است؛ مثلا کسانی که زیر چشم آن‌ها همیشه تیره است. یا افرادی که قسمتی از پوست صورتشان کبود شده و می‌خواهند آن را بپوشانند.

اگر فقط یک لک کوچک و جای جوش ریز روی صورت شما باقی مانده، نیازی به کانسیلر رنگی ندارید. اما اگر التهاب و جای جوش، بخش زیادی از پوست شما را پوشانده، کانسیلر‌‌ رنگی می‌تواند برای شما مفید باشد.

جالب است: بهترین ترفندهای رژگونه زدن با توجه به فرم صورت!…

برخی از مشکلات پوستی مثلا هایپرپیگمنتیشن و رزاسه از مشکلاتی است که باعث تغییر رنگ قسمت‌های وسیعی از پوست می‌شود. در این شرایط می‌توانید از کانسیلر برای پوشاندن آن‌ها استفاده کنید. اگر پوستی یکنواخت از نظر نظر رنگ دارید، کانسیلر رنگی نیازی نیست و می‌توانید از کانسیلرهای معمولی رنگ پوست استفاده کنید.

علاوه بر پالت‌های تصحیح رنگ، کانسیلرهای رنگی تکی هم در بازار وجود دارد. اگر یک مشکل ثابت دارید مثلا همیشه برای پوشاندن تیرگی زیر چشم از کانسیلر رنگی استفاده می‌کنید، می‌توانید فقط یک رنگ کانسیلر بخرید. در غیر این صورت اگر مشکلات متعدد دارید یا آرایشگر هستید باید از پالت‌های تصحیح رنگ استفاده کنید که معمولا ۴، ۶ یا بیشتر رنگ مختلف دارند.

همچنین بخوانید: خشکی پوست دست: اگر پوست دست‌هایتان خشک می‌شود این کارها را انجام دهید

کانسیلر رنگی2

نکات مهم درباره‌ی استفاده از کانسیلر رنگی که باید بدانید:

ابتدا پوست را تمیز کنید و از مرطوب‌کننده استفاده کنید. اگر لازم است حتما از پرایمر هم استفاده کنید.
برای قرار دادن کانسیلر روی پوست از براش‌ها و قلموهای ریز استفاده کنید تا رنگ را دقیقا روی جایی که می‌خواهید بگذارید.
می‌توانید از انگشت یا نوک یک اسفنج مرطوب هم استفاده کنید.
اگر کانسیلر از جایی که مد نظر شما بود فراتر رفت و روی صورت پخش شد، با گوش پاک‌کن اطراف آن را تمیز کنید. کانسیلر تصحیح رنگ را فقط باید روی قسمتی از پوست که دچار تغییر رنگ شده بزنید.
از کرم‌پودر و کانسیلرهای رنگ پوست، روی کانسیلر تصحیح رنگ استفاده کنید. اینکه از چه محصولی استفاده کنید به این نکته بستگی دارد که کانسلیر تصحیح رنگ چقدر روی تغییر رنگ پوست موثر بوده است و حالا به چه میزان پوشش‌دهی نیاز دارید.
لایه‌های محصولات آرایشی را بسیار نازک و کم و با گذاشتن و برداشتن اسفنج روی صورت بگذارید.
قبل از اضافه کردن هر محصول پودری به صورت، صبر کنید که آرایش پایه‌ی صورت یعنی کانسیلر، کرم‌پودر و احیانا پنکیک، به‌خوبی روی پوست بنشیند و ثابت شود. بهتر است از اسپری فیکس استفاده کنید تا اضافه کردن محصولات آرایشی دیگر، باعث پاک شدن کانسیلر اصلاح رنگ نشود.

همچنین بخوانید: بهترین روغن های ابرو: با این روغن ها ابروهای خود را پر پشت کنید!

از کدام کانسیلر رنگی استفاده کنیم؟

پالت‌های کانسیلر رنگی، رنگ‌های مختلفی دارند. مهم است که بدانید از کدام رنگ باید در چه شرایطی استفاده کنید.

۱. کانسیلر سبز

رنگ سبز که در چرخه‌ی رنگ درست مقابل قرمز قرار می‌گیرد، بهترین اصلاح‌کننده‌ی رنگ برای هر ناحیه‌ی قرمز رنگ روی پوست است که ممکن است ناشی التهاب یا تحریک مانند جوش و آفتاب‌سوختگی باشد.

کانسیلر سبز برای مقابله با قرمزی مانند بیماری روزاسه یا آکنه بهترین گزینه است و برای پوست‌های بسیار روشن تا متوسط مناسب است. اگر از کانسیلر رنگ سبز برای لک‌ها استفاده می‌کنید، قبل از اضافه کردن هر محصول دیگری روی آن، مطمئن شوید که پوشش آن کاملا مات و با بقیه‌ی پوست‌تان هماهنگ است.

۲. کانسیلر زرد

اگر قسمت‌هایی از پوست که تغییر رنگ پیدا کرده، مایل به ارغوانی است (مثلاً دایره‌های تیره یا تغییر رنگ پس از التهاب ناشی از جوش‌های قدیمی و آکنه) دارید، به کانسیلر زرد نیاز دارید.

کانسیلر رنگ زرد برای پوشاندن و روشن کردن رنگ‌‌های بنفش ناشی از رگ‌های قابل مشاهده، کبودی‌ها و حلقه‌های تیره‌ی زیر چشم طراحی شده است. این کانسیلر رنگی بهترین گزینه برای افرادی است که رنگ‌های روشن و گرم، پوست زیتونی و پوستی متوسط تا تیره دارند. اگر پوست زیتونی دارید، بهتر است از یک کانسیلر رنگی‌‌ با رنگ خردلی و کمی رنگ سبز انتخاب کنید تا با پوست ترکیب شود.

کانسیلر رنگی3

۳. کانسیلر نارنجی

نارنجی، رنگ مکمل آبی، یک تصحیح‌کننده‌ی عالی برای برطرف کردن عیوبی است که رنگ مایل به آبی دارند. کانسیلر نارنجی برای خنثی کردن لکه‌های تیره، جای زخم، گودی و تیرگی زیر چشم، نواحی که ممکن است در زیر کرم‌پودر خاکستری شوند یا سایر لک‌های سرسخت و با رنگ‌های نسبتا سرد طراحی شده است. این رنگ برای افرادی با پوست متوسط تا تیره مناسب است.

به یاد داشته باشید اگر از این کانسیلر برای حلقه‌های تیره‌ی زیر چشم استفاده می‌کنید، مانند یک کانسیلر معمولی از آن روی کل ناحیه‌ی زیر چشم استفاده نکنید. قبل از اینکه یک کانسیلر رنگ پوست را روی آن بکشید، کانسیلر نارنجی را فقط در نواحی تغییر رنگ‌ داده بمالید.

۴. کانسیلر هلویی یا صورتی

کانسیلرهای صورتی و هلویی، قسمت‌هایی از پوست را که به رنگ‌های سرد تغییر رنگ داده، مثلا حلقه‌های تیره‌ی مایل به آبی را متعادل می‌کند و پوست را روشن می‌کند. برای افرادی که پوست رنگ پریده یا خیلی روشن دارند، کانسیلر رنگ صورتی همان کاری را انجام می دهد که رنگ نارنجی برای افرادی که پوست تیره‌تر دارند انجام می‌دهد. کانسیلر هلویی برای تمام افراد با رنگ پوست‌های مختلف عملکرد خوبی دارد و همچنین برای مقابله با نواحی تیره طراحی شده است.

معمولا اگر کبودی‌های زیر شم مایل به آبی باشد از کانسیلر صرتی با هلویی، با توجه به رنگ پوست، استفاده می‌شود. در مرحله‌ی باید از یک کانسیلر رنگ پوست هم استفاده کرد و کانسیلر رنگی کافی نیست.

۵. کانسیلر بنفش

بنفش رنگ مکمل زرد است و بهتر است به عنوان خنثی‌کننده و روشن‌کننده‌ی پوست برای تغییر رنگ‌های بسیار محدود یا قسمت‌های زرد رنگ مانند اثر کبودی استفاده شود. کانسیلر بنفش برای خنثی کردن لکه‌های زرد روی پوست در نظر گرفته شده است. این رنگ بهترین گرینه برای پوست‌های روشن و سرد است.

به ته رنگ پوست خود توجه کنید:

همیشه سعی کنید علاوه بر رنگ پوست و رنگ لکه‌ها باید ته‌رنگ پوست خود را هم موقع انتخاب کانسیلر رنگی در نظر بگیرید. اگر ته‌رنگ پوست شما قرمز است، به محصولاتی با رنگ سرد با سایه‌هایی از رنگ صورتی نیاز دارید. اگر پوست طلایی دارید، به کانسیلرهایی با رنگ گرم با کمی سایه‌ی زرد نیاز دارید. برای رنگ‌های تیره‌تر پوست، باید رنگ‌های گرم‌تر را برای کانسیلر انتخاب کنید. درواقع با ته‌رنگ کرم، رنگ‌های گرم و با ته‌رنگ سرد، رنگ‌های سرد را انتخاب کنید چون کانسیلر قرار است قسمت‌های تغییر رنگ یافته‌ی پوست را تا جایی که ممکن است به رنگ پوست خود شما نزدیک‌تر نماید.

مطالبی که دیگران در حال دیدن هستند:

همچنین ببینید: چروک دور لب را با این ماسک ها از بین ببرید!

راهکارهای خانگی برای نگهداری و تقویت ناخن‌ها را یاد بگیرید!

پوست شاداب با مکمل: آیا مصرف مکمل برای سلامت پوست ضروری است؟

چسب جوش برای چه نوع جوشی مناسب است؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + یازده =

دکمه بازگشت به بالا