;
سبک زندگیمهارت های زندگی

تغییر عنکبوت مقدس زندگی: افکار غلطی که باید در زندگی دور انداخت

تغییر عنکبوت مقدس زندگی: تعداد کمی از ما با با افکار درست زندگی می کنیم و تعداد کمی باور داریم که افکارمان اغلب نادرست اند. اکثر انسان‌ها بر اساس پنداشت ها، پیش فرض ها و ارزش هایشان تصمیم گیری می کنند. اما چقدر از این باورها اعتبار دارند؟

باورهای ما خیلی مهم هستند چرا؟ چون مبنای شکل گیری شخصیت و انتخاب هایمان هستند. چه بسا باورهای ما منجر شود تصمیماتی بگیریم که به نتیجه های خوب منجر نشود.

 

متاسفانه زندگی کوتاه است و فهمیدن تمام درس های زندگی به بهای هدر دادن عمر رخ می دهند. اما آیا باید تمام درس های زندگی را به تنهایی فرا گرفت؟ تجارب بقیه شاید راهی باشد که مسیر پر حسرت دیگران را ادامه ندهیم. این درس ها ساده ولی مهم هستند؛ پس به سادگی از آن ها عبور نکنید. با این بخش از سبک زندگی مجله گفتنی همراه باشید.

 

ما به ده حقیقتی اشاره می کنیم که بهتر است قبل از آن که دیر شود بدانید. عدم پذیرفتن این گزاره ها در زندگی، به مثابه تنیده شدن عنکبوت مقدس است، عنکبوتی که ذهن را درهم می تند و باعث شکست ذهنی می شود.

یه ترفند کاربردی: رفع خشک شدن ریمل: با این روش ها مثل روز اول میشه!

1. پول هرگز مشکلات واقعی شما را حل نمی کند

تغییر عنکبوت مقدس زندگی: پول یک ابزار است؛ کالایی که برای شما مایحتاج و مقداری «خواسته» خوب می خرد، اما نوش‌دارویی برای مشکلات شما نیست.

این شاید شعارگونه به نظر می‌رسد، افراد زیادی با این گزاره موافق نیستند چون نیازهای مالی شان را به یاد می آورند. پول برای رفع مشکلات اولیه لازم است اما برای حل همه مشکلات کافی نیست. شما ممکن است با مشکلاتی دست و پنجه نرم کنید که مستقیما به پول مربوط هستند و این متاسفانه درست است؛ اما منظور ما دسته زیادی از اتفاقاتی است که با جیب شما ارتباط پیدا نمی کنند.

به تجارب دیگران اعتماد کنید. روابط، دوستی ها، خانواده و دایره ارتباطی آن بخشی هستند که اگرچه پول هم در آن دخیل می شود اما به آگاهی های شما هم وابسته هستند. شما نمی توانید گرمای خانواده تان را فقط با پول برگردانید، همچنان که ممکن است آن ها هم نتوانند. شما نمی توانید رابطه‌هایی را که خراب کرده اید فقط و فقط با پول درست کنید، حتی اگر علت خراب شدن آن ها پول بوده باشد.

با پول می توان یک خانه خوب، یک ماشین عالی، کفش های شگفت انگیز، حتی اندکی امنیت و برخی آسایش موجودات را خرید، اما نمی تواند یک رابطه شکسته را برطرف کند، یا تنهایی را درمان کند، و “خوشبختی” که به ارمغان می آورد فقط زودگذر است. خوشبختی فروشی نیست.

بخوانید: علت تنهایی: 3 دلیل برای اینکه دوستی های واقعی در جامعه امروزی دارند نادر می شوند

2. به خودتان فرصت دهید، نه سرعت

اغلب وقتی جوان هستیم، تازه سفر بزرگسالی خود را شروع می کنیم، احساس می کنیم که باید همه کارها را یک‌جا انجام دهیم. ما باید در مورد همه‌چیز تصمیم بگیریم، زندگی خود را برنامه ریزی کنیم، همه چیز را تجربه کنیم، به اوج برسیم، عشق واقعی را پیدا کنیم ، هدف زندگی خود را بفهمیم و همه آن را هم‌زمان انجام دهیم.

سرعت خود را کم کنید، در کارها عجله نکنید. اجازه دهید زندگی شما آشکار شود. کمی صبر کنید تا ببینید به کجا می‌برید و زمان بگذارید تا گزینه‌هایتان را بسنجید. از هر لقمه غذایی لذت ببرید، زمانی را برای نگاه کردن به اطراف خود اختصاص دهید، اجازه دهید طرف مقابل صحبت خود را تمام کند. به خود فرصت دهید تا فکر کنید.

تلاش برای رسیدن به اهداف و برنامه ریزی برای آینده ستودنی است و اغلب بسیار مفید است، اما عجله کردن با سرعت تمام به سمت هر چیزی، بلیط یک طرفه برای فرسودگی شغلی و راهی خوب برای از دست دادن زندگی است.

3. شما نمی توانید همه را راضی کنید

“من راز موفقیت را نمی دانم، اما راز شکست تلاش برای راضی نگه داشتن همه است” بیل کازبی

شما نیازی ندارید که همه با شما موافق باشند یا حتی شما را دوست داشته باشند. این طبیعت انسان است که بخواهد تعلق داشته باشد، دوست داشته شود، مورد احترام و ارزش باشد، اما نه به قیمت تمامیت و خوشبختی شما. افراد دیگر نمی توانند اعتبار مورد نظر شما را به شما بدهند.

صحبت کنید، به اسلحه های خود بچسبید، در مواقعی که نیاز دارید، از خود دفاع کنید، احترام بگذارید، به ارزش های خود وفادار بمانید. این همان کاری است که باید انجام دهید تا این که فقط خشنود کننده مردم نباشید.

اغلب مردم این را دیر می آموزند و بعضی ها زودتر از آن چه باید بیاموزند عمرشان را از دست می دهند.

احترام به خود و ارزش هایتان را سرلوحه قرار دهید تا جلوی توهین ها را بگیرید و جایی هم که توهین خارج از کنترل شما بود توانایی تفکیک داشته باشید.

همه حرف هایی که راجع به شما زده می شوند حقیقت ندارند. با فهم این موضوع کم‌تر آسیب می بینید.

4. سلامتی شما با ارزش ترین دارایی شماست

تغییر عنکبوت مقدس زندگی: سلامتی یک گنج ارزشمند است – همیشه از آن قدردانی کنید، آن را پرورش دهید و از آن محافظت کنید.

متاسفانه روانشناسی زرد به شما می گوید هر آن گونه که هستید خود را بپذیرید؛ اما حقیقت این است که شما به دور از کمال‌گرایی باید برای بهتر شدن تلاش کنید، از جمله سلامتی تان و اگر از بیماری خاصی رنج می برید برای آینده تان سرمایه گذاری کنید، ورزش کنید تا بدنتان در کنترل تان باشد نه شما در کنترل بدن.

ما تمایل داریم که سلامتی خود را بدیهی بدانیم، زیرا این سلامتی فقط وجود دارد. ما لازم نیست نگران آن باشیم، بنابراین واقعاً به آن توجه نمی کنیم تا زمانی که مجبور شویم.

بیماری قلبی، تراکم استخوان، سکته مغزی، بسیاری از سرطان‌ها – فهرست بسیاری از بیماری‌های قابل پیشگیری طولانی است، بنابراین اکنون مراقب سلامتی خود باشید، وگرنه بعداً پشیمان خواهید شد.

5. شما همیشه به آنچه می خواهید نمی رسید

“زندگی همان چیزی است که زمانی اتفاق می افتد که شما مشغول انجام برنامه های دیگر هستید.” جان لنون

مهم نیست که چقدر با دقت برنامه ریزی می کنید و چقدر سخت کار می کنید، گاهی اوقات همه چیز آن‌طور که می خواهید پیش نمی رود و این اشکالی ندارد.

ما همه این انتظارات را داریم. چشم اندازهای از پیش تعیین شده از اینکه زندگی “ایده آل” ما چگونه خواهد بود، اما اغلب اوقات، این واقعیت زندگی ما نیست. گاهی اوقات رویاهای ما با شکست مواجه می شوند و گاهی اوقات فقط در اواسط دوره نظر خود را تغییر می دهیم. گاهی اوقات برای پیدا کردن مسیر درست باید مکث کنیم و گاهی اوقات فقط باید چند چیز را قبل از اینکه مسیر درست را پیدا کنیم، امتحان کنیم.

6. همه چیز در مورد شما و مربوط به شما نیست

تغییر عنکبوت مقدس زندگی: شما مرکز کائنات نیستید. خیلی سخت است که دنیا را از منظری خارج از خود ببینیم، زیرا ما همیشه بر آنچه در زندگی خودمان اتفاق می‌افتد متمرکز هستیم. امروز باید چکار کنم؟ این برای من، شغل و زندگی من چه معنایی خواهد داشت؟ من چه می خواهم؟

این طبیعی است که به شدت از همه چیزهایی که در زندگی خود می گذرد آگاه باشید، اما باید به همان اندازه به آنچه در اطراف شما اتفاق می افتد و اینکه چگونه چیزها بر روی افراد دیگر در جهان تأثیر می گذارد توجه کنید. این کمک می کند تا همه چیز را در چشم انداز نگه دارید.

7. ندانستن نباید مایه شرمساری باشد

هیچ کس همه چیز را متوجه نشده است. هیچ کس همه پاسخ ها را ندارد. گفتن “نمی دانم” شرمنده نیست. تظاهر به کامل بودن شما را کامل نمی کند. این فقط شما را عصبی می کند که تظاهر به کمال ساختگی کنید.

ما این تصور را داریم که در اعتراف به محدودیت ها یا عدم اطمینان خود نوعی انگ یا شرم وجود دارد، اما احتمالاً نمی توانیم همه چیز را بدانیم. همه ما اشتباه می کنیم و گهگاهی به هم می ریزیم. همانطور که می آموزیم، زندگی همین است.

8. عشق فراتر از یک احساس گذراست. این یک انتخاب است

آن انفجار نشاط اولیه، عشق تند کننده نبض و اشتیاق زیاد دوام نمی آورد. اما این بدان معنا نیست که عشق طولانی مدت ممکن نیست.

عشق فقط یک احساس نیست؛ این انتخابی است که هر روز انجام می دهید. ما باید انتخاب کنیم که ناراحتی ها بگذرند، ببخشیم، مهربان باشیم، احترام بگذاریم، حمایت کنیم، وفادار باشیم.

روابط کار می خواهد. گاهی اوقات آسان است و گاهی اوقات فوق العاده سخت. این به ما بستگی دارد که انتخاب کنیم در یک رابطه چگونه رفتار کنیم، فکر کنیم و صحبت کنیم.

9. فهم واقعیت ها چیز زیبایی است

به طور معمول، زمانی که ما نگران یا ناراحت هستیم، به این دلیل است که دیدگاه واقع بینانه خود را از دست داده ایم. هر چیزی که در زندگی ما اتفاق می افتد به نظر می رسد بسیار بزرگ و بسیار مهم است، پس یا انجام دهید یا بمیرید! این نگرش شما را از درون میپاشاند. از این نگرش دوری کنید.

جنگی که داریم، شغلی که به دست نیاوردیم، کمی واقعی یا خیالی، نیاز غیرمنتظره به تغییر مسیر، چیزی که می‌خواستیم اما به آن نرسیدیم. بیشتر این مسائل در 20، 30، 40 سال آینده اهمیتی نخواهد داشت.

به همین دلیل است که درک شما واقعیت شماست .

10. صبر یک فضیلت است

یکی از مهم ترین درس های زندگی که باید یاد بگیرید، اهمیت صبر است. صبر به عنوان توانایی فرد برای انتظار برای یک اتفاق مهم، بدون احساس ناامیدی به دلیل تاخیر تعریف می شود. در زندگی، باید منتظر چیزهای زیادی بدون احساس منفی باشید.

مدیریت پول نیاز به صبر دارد. شما باید تمام تلاش خود را بکنید تا از چالش ها و زمان مورد نیاز برای پرداخت بدهی خود ناامید نشوید، درآمد خود را افزایش دهید و از بازگشت سرمایه خود لذت ببرید. وقتی صبور باشید، به بزرگترین اهداف خود خواهید رسید و خوشبختی واقعی را تجربه خواهید کرد.

صبر لزوما نتیجه مثبت نمی دهد اما عجله کردن حتما کار را خراب می کند. این حقیقت را از یاد نبرید.

لینک های مرتبط: 

حقایقی تلخ درباره چهره زیبا در دنیای امروز

5 چیزی که فقط افراد دارای اعتماد به نفس پایین در شبکه های اجتماعی پست می کنند

چگونه روغن پالم به پرمصرف ترین منبع تامین روغن جهان تبدیل شد؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 3 =

دکمه بازگشت به بالا