;
سرگرمی

سوال معمایی ورزش مغز،باهوشا معما رو می تونن حل کنند.

سوال معمایی ورزش مغز: ورزش برای سلامتی و همچنین تناسب اندام ما لازم است، اما آیا به ورزش مغز و سلامت آن می اندیشیم. پژوهشگران معتقدند که ورزش کافی خون رسانی به مغز را افزایش می دهد. برای بهبود عملکرد مغز، آن را باید وادار به فعالیت نمود. تست ها، پازل ها، بازی های فکری، سوالات هوش و … بهترین گزینه ها برای افزایش دادن عملکرد مغز است. 

سوال معمایی ورزش مغز

در مطلب مربوط به سوال معمایی ورزش مغز مجله گفتنی، سوال هوش تصویری برای شما آماده شده است. شاید کمی ساده به نظر برسد، اما قطعاً برای حل آن نیاز به کمی دقت و تمرکز کردن دارید و همین کافی است که سلول های خاکستری مغز زیبای شما مجبور به فعالیت شوند. اگر آماده باشید سوال را با هم مرور می کنیم. برای حل معماهای موجود در این مقاله، باید خارج از چارچوب فکر کنید و سعی کنید معماها را خیلی جدی نگیرید.

شاید جالب باشد: حکایت شاه عباس و مرد پینه دوز!

سوال

 

سوال معمایی ورزش مغز:در یک شهر کوچک، یک ساعت ساز قدیمی وجود داشت. همه فکر می کردند او دیوانه است. او یک گوشه نشین بود و به ساعت سازی خود مشغول بود. یک بار او باشکوه ترین ساعت جهان را ساخت. همه پولدارها می خواستند این ساعت را بگیرند و مبلغ هنگفتی را پیشنهاد کردند، اما پیرمرد پیشنهادات آنها را رد کرد. یک روز گفت: اگر یکی از شما یک معما را حل کند، ساعتم را به شما می دهم. بسیاری از مردم می خواستند آن را دریافت کنند، بنابراین تا ظهر، جمعیت زیادی در کنار مغازه او جمع شدند.

شاید جالب باشد: شناسایی گوسفند متفاوت،می توانید گوسفندی را که با بقیه فرق دارد شناسایی کنید؟

سئوال معمایی ورزش مغز

ساعت ساز 9 ساعت جیبی برداشت و گفت: «این ساعت ها باید در 10 ردیف، 3 مورد پشت سر هم در معرض دید قرار گیرند. یک نفر این معما را در 10 دقیقه حل کرد و ساعت شاهکار را بدست آورد. آیا شما هم می توانید معما را حل کنید؟

همچنین ببینید: آزمون شناخت راننده ماشین بنز؛اگه گفتی کدوم فرد راننده ماشین مرسدس بنزه؟

.

.

.

شاید جالب باشد: تست بینایی خرگوش متفاوت؛آیا میتونید در 8 ثانیه خرگوشی که با بقیه فرق می کند را تشخیص دهید!

.

.

.

.

پیشنهاد می شود: عجیب ترین رشته های دانشگاهی که تا به حال نام آنها را نشنیده اید

پاسخ سوال معمایی ورزش مغز

به نظر شما چطور میشه 9 ساعت رو در 10 ردیف ؛ودر هر ردیف سه ساعت باشه قرار داد !

جواب رو تونستید بدست بیارید؟یا باز هم می خواهید کمی فرصت بگیرید و به جواب برسید.ما جواب سوال معمایی ورزش مغز را در پایین قرار میدهیم شما می تونید بعدا به اون نگاه بندازید.

.

.

اینم ببینید: آزمون شناسایی تفاوت مرغ بامزه؛چشمان تیزبین در مدت 5 ثانیه می تونه تفاوتهای تصویری راپیدا کنه!

سئوال معمایی ورزش مغز-پاسخ

 

چقدر جواب ساده و راحت بود مطمعنا خیلی از شما ها به جواب رسیدین.همانطور که می بینید این امکان وجود دارد که 9 ساعت را در 10 ردیف (3 ساعت در یک ردیف) قرار دهید.هر یک از خطوط رنگی نشانه یک ردیف از ساعتها است.

همچنین ببینید: تست هوش مربع ریاضی؛ اگه رمز گشاییت خوبه در 15 ثانیه به جا علامت سوال عدد درست را جایگزین کن

معما، تست بینایی و تست ها چگونه ما را به چالش می کشند؟

انواع بازی های فکری مانند تست بینایی و تست هوش، ارتباط بین سلول های مغز را تقویت می کنند و باعث میشوند تمرکز و دقت شما افزایش یابد. حل مداوم معماهای تست بینایی و تست و هوش سرعت تفکر شما را بالا می برد و همچنین روشی ساده اما موثر برای بهبود حافظه است

خطای دید و تست بینایی ذهن ما را به چالش می کشند. خطای بینایی ناشی از توهم نوری شگفت انگیز و جالبی است که جنبه های مختلف شخصیت شما را آشکار می کند. تست بینایی، سطح تمرکز، دقت، مهارت مشاهده و توجه شما به جزئیات را نشان میدهد. تست بینایی و پیدا کردن خطای دید در معماهای تصویری و نقاشی ها همیشه سرگرم کننده است.

همچنین جالب است: فقط افراد ریزبین می تونند 3 تفاوت تصویری مادربزرگ شیرینی پز را در مدت 10 پیدا کنند.

خطای دید چیست؟

خطای دید که به عنوان توهم بصری نیز شناخته می شود، نوعی توهم است که توسط سیستم بینایی در ادراک بصری ایجاد می شود. به زبان ساده، خطای نوعی توهم نوری است که در آن نمی‌توانیم صحنه یا تصویری را که از طریق چشمان خود دیده‌ایم به وضوح درک کنیم. ما تصویر یا صحنه را اشتباه تفسیر می کنیم یا به راحتی فریب آن را می خوریم.

خطای دید و تست بینایی ذهن ما را به چالش می کشند. اینترنت مملو از این تست های جذاب است.

تست هوش نوجوانان یا تست هوش برای بزرگسالان باعث می‌شود از لحاظ ذهنی همیشه آماده بمانید و آلزایمر را از شما دور می‌کند. گاهی تست‌های بینایی یا تست‌های تیزبینی و هوش باعث می‌شود شما را از زوال عقل در پیری نجات دهد.

امروزه برای سنجش میزان بهره هوشی هر انسانی از انواع مختلفی تست هوش و آزمون هایی استفاده می‌شود. بدون تردید می‌توان گفت که همه آدم‌ها علاقه دارند که هوش بالایی داشته باشند و بتوانند مشکلات زندگی را به خوبی درک کرده و از قدرت تحلیل بالایی برخوردار باشند. اولین قدم برای افزایش میزان هوشمان این است که بدانیم بهره هوشی ما چقدر است و کدام نوع از هوش‌ها در ما میزان بیشتری دارد.

معماها به چند دسته تقسیم می شوند؟

معماهای تصویری به دلیل جذابیت های منحصر به فرد خود طرفداران بسیاری در میان کاربران در شبکه های اجتماعی دارند. معماها معمولا به دو دسته تقسیم می شود: دسته اول همان هایی است که به آن ها چیستان هم می گوییم و معمولا با گفتن یکسری جمله ها باید آن چیزی که دارد توصیف می شود را حدس بزنید.

دسته دوم شامل دسته ای از تصاویر هستند که تصاویر ریزی با جزئیات خاص در آن تعبیه شده و مهارت خاصی برای پیدا کردن می طلبد. این مهارت ها هوش شما را در زمینه معماها به چالش می کشد.

آدم هایی که معما حل می کنند از قدیم برای ما جذاب بوده اند؛ آن ها همان هایی بودند که در عصر کاغذی، جدول و سودوکو حل می کردند.

ولی امروز در دنیای دیجیتال این آدم های باهوش به فضای مجازی کوچ کرده اند. شاید شما هم جزو همان زرنگ ها هستید. پس این دسته از تست‌های سرگرمی ما را به هیچ وجه از دست ندهید. امروز به جای جداول سودوکو، بخش سرگرمی وب سایت گفتنی متعلق به شماست!

چرا معماها بهترین چالش سرگرمی برای کودکان، نوجوانان و حتی بزرگسالان محسوب میشن؟

معما یکی از سرگرمی های جذاب و هیجان انگیزی محسوب می شود که جدا از جنبه تفریح و سرگرمی بدون هزینه، میزان بهره هوشی افراد را می سنجد، دورهمی ها و میهمانی ها بهانه خوبی برای به چالش کشیدن ذهن حاضرین با طرح یک معما می باشد و به نوعی جو مهیجی ایجاد خواهد شد. چراکه بعضی مواقع پاسخ دادن به یک معمای آسان چنان درگیر کننده و گمراه کننده می شود که فرد پاسخ دهنده دچار هیجان و ذوق زدگی می شود، چه برسد به زمانیکه معما سخت و غیرقابل فهم باشد.

گفته می شود معما و تست های بینایی می توانند تمرکز و تعادل ذهنی ما را بهبود دهند. آیا قدرت ذهنی و مغزی بالایی دارید؟ این یک موهبت عالیست چون بسیاری از مردم مانند شما باتمرکز نیستند!

اگر می خواهید ذهنی فعال داشته باشید آزمون سرگرمی امروز گفتنی را از دست ندهید.

اینا هم جالبه:

آزمون تشخیص همسر واقعی؛ به نظر شما کدام یک زن و شوهر هستند

آزمون پیدا کردن عدد1114.! آیا می توانید در 10 ثانیه عدد 1114 را پیدا کنید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

دکمه بازگشت به بالا