;
تازه هاعلم و فناوری

دوچرخه بدون زنجیر که مثل لباس تا می شود فقط 1000 دلار!

دوچرخه بدون زنجیر: اگر علاقه مند دوچرخه و سواری با آن باشید، مسلما از درد سرهای این وسیله و زنجیر آن آگاه هستید. تاکنون طرح های مختلفی برای حذف زنجیر دوچرخه ارائه شده اند اما به نظر می رسد، ابتکار آقای شان چان؛ ساکن فلوریدای امریکا، عملکردی بهتر از مدل های مشابه داشته و حالا آماده ی فروش شده است.

نام تجاری این دوچرخه “بدون زنجیر” (Chainless) گذاشته شده است و از نظر ارگونومیک، طراحی بسیار خوبی دارد، چرا که استفاده ی طولانی مدت از این وسیله، هیچ مشکلی در ستون فقرات و زانوها ایجاد نمی کند. در مقایسه با دوچرخه های معمولی، چرخ ها به هم نزدیک تر شده اند و کاربر، به جای نشستن در وسط بدنه، تقریبا در عقب و روی چرخ دوم، قرار می گیرد.

دوچرخه بدون زنجیر1

دوچرخه بدون زنجیر:

دنده ها، داخل چرخ عقب تعبیه شده است و می توان سرعت آنها را تغییر داد، اما مثل دوچرخه های دنده ای معمول، از سیستم دنده های دوگانه خبری نیست. دیگر نکته ی بسیار جالب در طراحی این دوچرخه، قابلیت چرخش محور چرخ عقب است که به راکب اجازه می دهد در یک دایره ی بسیار کوچک، دور بزند. زاویه ی چرخش چرخ عقب، به کمک پاها کنترل می شود.

دوچرخه ی بدون زنجیر، در دو تیپ ثابت و تاشو عرضه می شود که درحالت اول 800 دلار و در مدل تاشونده، 1000 دلار قیمت خواهد داشت. این محصول با بدنه ی سبک از جنس فیبرکربن هم قابل سفارش خواهد بود.

این مطالب هم جالبه:

این لیوان چای ساز خفن توسط یک ایرانی اختراع شده است!

چگونه عرب ها از مدفوع نهنگ عطر درست می کنند؟!(عکس)

هوش حیله گری: متولدین کدوم ماه همه رو سرکیسه می کنند؟

جهان آخر الزمان با 1000 نفر جمعیت چگونه خواهد بود؟ چند نفرشان ایرانی ست؟

تنهاترین مرد یونانی که هرگز زنی را با دو چشم خود ندیده است(عکس)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + هجده =

دکمه بازگشت به بالا