;
سرگرمی

اسمت به قاجاری چی میشه؟ ببین فامیل کدوم خاندانی؟

آموزش اسم قاجاری: اسم های قدیمی با اسم های جدید خیلی خیلی فرق داشتند. اسم های قدیمی همیشه چند تا قسمت داشتند و اکثرا کوتاه نبودند و حتی بعضی از اسم ها عجیب به نظر می رسند. در این مطلب که البته جنبه سرگرمی داره اسم خودت رو به قاجاری بساز و حتما با ما به اشتراک بگذار تا با هم ببینیم کدوم اسم ها قشنگترند.

اسم قاجاری شما چی میشه؟

اسم قاجاری2

اسم‌های زنانه ایی که شباهت با نام مردان داشت

گروه دیگری که در این میان توجه را به خود جلب می‌کند اسم‌هایی است که شباهت با نام مردان دارد یا نامی مردانه را در خود جای داده‌ است، برای مثال یکی از شاهزادگان قاجار «عباسه خانم» نام دارد که او را با لقب والیه می‌خواندند، اگر چه بسیاری از اسامی با اضافه شدن «ه» زنانه می‌شوند اما نام عباسه در زمان ما رواج ندارد. برخی دیگر از این اسم‌ها با اضافه شدن پسوند «دخت» به نام پدر ساخته می‌شده‌اند، مانند «تیموردخت» دختر امیرتیمور و «فیروزدخت» دختر فیروز میرزا نصرت الدوله فرمانفرما. «امیربانو» را هم می‌توان در این گروه جای داد.

نام های شاعرانه و زیبا

گروهی دیگر از اسامی، نام‌هایی هستند شاعرانه و زیبا و گاهی الهام گرفته از طبیعت؛ اما در دوره ما حداقل در شهرهای بزرگ چندان رواجی ندارد، مانند «فصل بهار»، «صاحب جان»، «گلبدن»، «ماه تابان»، «ماه پاره»،«نازتاب»، «تابنده» و«دلدار».

اسامی عجیب

بخش آخر اسامی نام‌هایی هستند که در دوره ما عجیب به نظر می‌رسند یا حداقل در زمان ما به ندرت شنیده شده‌اند، از جمله این اسم‌ها می‌توان به «خورده خانم»، «نازک بدن»، «بالا»، «بالاچه»، «کسرائیل خانم»، «امجد خانم»،«آقازاده خانم»، «آتشه»، «بکتور»،«نیم‌تاج»،«مچول» و«زعفران» اشاره کرد.

برایتان جالب خواهد بود

شخصیت شناسی عشق واقعی: کدومش عشق واقعیه؟

داستان هیچ گرانی بی حکمت نیست، هیچ ارزانی بی علت نیست!

چیستان سوراخ ها: چیه که پر از سوراخه ولی با این حال آب رو داخل خودش نگه میداره؟!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

دکمه بازگشت به بالا