;
سبک زندگیمهارت های زندگی

بهترین کشور برای والدین: این کشورها بهشت خانواده هاست

بهترین کشور برای والدین: شرکت رسانه‌ای «یواس نیوز اند ورلد ریپورت»، با بررسی پاسخ‌های بیش از ۲۱ هزار شرکت‌کننده از ۸۰ کشور دنیا، کشورها را بر اساس تأثیر اقتصادی، قدرت سیاسی، شهروندی، کیفیت زندگی و ویژگی‌های دیگر که ارتباط مستقیمی با رفاه مردم دارند، رتبه‌بندی کرده است.

محققان برای رتبه‌بندی بهترین کشورها برای بزرگ کردن فرزندان‌، ۸ ویژگی مهم را مورد توجه قرار دادند. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از استحکام خانواده، برابری جنسیتی، شادی، برابری درآمد، امنیت، سیستم بهداشت و درمان مناسب و سیستم تحصیل عمومی پیشرفته.

این رتبه‌بندی بخشی از پروژهٔ تحلیلی است که به‌وسیلهٔ گروه BAV وابسته به سازمان “Young & Rubican” و همچنین مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا با همکاری U.S. News & World Report انجام شده است. در ادامه ۱۰ کشور برتر برای بزرگ کردن فرزندان را به شما معرفی می‌کنیم.

۱. دانمارک

بهترین کشور برای والدین: دانمارک از نظر پرورش فرزند، در میان ۸۰ کشور جهان، رتبهٔ اول را به خود اختصاص داده است. این کشور که یکی از کشورهای اسکاندیناوی است، از نظر رفاه اجتماعی و کیفیت زندگی میان ۱۰ کشور برتر جهان است و سیستم درمان و بهداشت عمومی آن در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد.

مدارس تحصیلی دولتی این کشور رایگان است. روش‌ سرپرستی کودک در دانمارک، حول محور اعتماد به کودک می‌چرخد. در این کشور کودکان تشویق می‌شوند که بدون دخالت والدین، محیط اطراف خود را به خوبی بشناسند و آموزش ببینند.

مراکز مراقبت از کودکان تا سن شش سالگی برای تمام کودکان در دسترس است. در ضمن مردم این کشور شادترین مردم دنیا هستند.

۲. سوئد

بهترین کشور برای والدین: سوئد یکی از بزرگترین کشورهای اتحادیهٔ اروپاست که می‌توان گفت صلح‌طلب‌ترین کشور جهان هم به حساب می‌آید. بهداشت، سلامت و درمان عمومی در این کشور از اهمیت بسیاری برخوردارست و همچنین تحصیل تا مقاطع دانشگاهی در سوئد رایگان است.

درضمن سیستم آموزشی این کشور بسیار پیشرفته است. وضعیت اقتصادی و مشاغل در سوئد از ثبات قابل توجهی برخوردار است و مردم در رفاه زندگی می‌کنند. کودکان سوئدی بخش قابل توجهی از زندگی روزمره‌شان را در فضای باز سپری می‌کنند و بهترین مواد غذایی را در اختیار دارند.

سوئد از نظر برابری جنسیتی و درآمد، یکی از بهترین کشورهای جهان است. سطح امنیت بالایی در این کشور برقرار است. این کشور به رفاه و تحکیم خانواده بسیار اهمیت می‌دهد. در ضمن پایه‌گذار جایزهٔ نوبل، دانشمندی سوئدی بود. این جایزه هر سال از طریق آکادمی سوئد به دانشمندان مختلف در رشته‌های فیزیک، شیمی، فیزیولوژی و پزشکی، ادبیات و همچنین صلح، داده می‌شود.

۳. نروژ

بهترین کشور برای والدین عکس1- نروژ

بهترین کشور برای والدین: بهترین کشور برای والدین: نروژ، یکی از کشورهای اسکاندیناوی است که از شاخص درآمد بالایی برخوردار است و مردم در رفاه زندگی می‌کنند. بخش درمان این کشور از طریق دریافت مالیات، به صورت کاملا رایگان اداره می‌شود.

نروژ در رتبه‌بندی‌های سازمان OECD (سازمان همکاری و توسعهٔ اقتصادی) که عمده‌ترین سازمان بین‌المللی تصمیم‌گیرنده اقتصادی است و مقر اصلی آن در پاریس قرار دارد، در زمینه خواندن، ریاضیات و علوم، بالاترین رتبه را دارد.

تمام کودکان کشور به مراکز مراقبت‌های روزانه دسترسی کامل دارند. از آنجایی‌که این کشور از ثبات اقتصادی و کیفیت زندگی خوبی برخوردارست، سطح ایمنی آن بالاست و بهترین مکان برای تربیت کودک است.

۴. فنلاند

بهترین کشور برای والدین: جمهوری فنلاند در شمالی‌ترین نقطهٔ اروپا قرار دارد و با کشورهای اسکاندیناوی هم‌مرز است. این کشور از نظر امکانات تحصیلی، آزادی بیان، و کیفیت زندگی در سطح بسیار خوبی قرار دارد.

مراقبت‌های روزانه از کودکان و برابری، چه از نظر جنسیتی و چه درآمدی، این کشور را به یکی از بهترین کشورها برای پرورش کودک، تبدیل کرده است. فنلاند در زمینهٔ آموزش و پرورش کودک، از فرهنگی بسیار غنی برخوردارست و مکانی عالی برای بزرگ کردن کودک است. فنلاند دارای ثبات و امنیت شغلی است و وجود رفاه در جامعه، موجب امنیت آن شده است. در ضمن این کشور، یکی از سبزترین مکان‌های دنیاست.

۵.کانادا

بهترین کشور برای والدین: بالاترین رتبهٔ کیفیت زندگی به کانادا داده شده است. این کشور دارای ثبات اقتصادی، امنیت شغلی و نرخ پایین جرم و جنایت است و از فناوری‌های پیشرفتهٔ دنیای مدرن بهره‌مند است.

این کشور به سیستم تحصیلی و همچنین بهداشت و درمان، بسیار اهمیت می‌دهد و سازمان همکاری و توسعهٔ اقتصادی، در زمینهٔ خواندن، ریاضیات و علوم، این کشور را در بهترین رتبه جای داده است.

در کانادا برای مراقبت از کودکان، انواع و اقسام برنامه‌های مراقبتی کودک و امنیت او، طرح‌ریزی و اجرا می‌شود. این برنامه‌ها از برنامه‌های تقویت عزت‌نفس گرفته تا برنامه‌های پرهیز از خطر، کانادا را به یکی از کشورهایی تبدیل کرده است که با دقت و توجه بسیار، از کودکان خود مراقبت می‌کنند.

۶. هلند

بهترین کشور برای والدین: هلند، کشوری در اروپای غربی است که رودخانه‌های مهمی همچون راین، رودموز و اسخلده در آن جریان دارد. این کشور به کشور گل‌های لاله معروف است. به دلیل ثبات اقتصادی، مردم آن از درآمد بالایی برخوردارند.

این کشور یکی از صلح‌طلب‌ترین کشورهای دنیاست و همیشه در برقراری صلح جهانی بسیار تلاش کرده است. سیستم بهداشت و درمان و همچنین تحصیل و امنیت در این کشور، عالی است.

بنابراین اگر می‌خواهید فرزند خود را در مکانی آرام و امن، بزرگ کنید، به این کشور سفر کنید. مسئولان هلند به امنیت کودک در خانه، مدرسه، و جاده‌ها توجه بسیاری نشان می‌دهند. در ضمن دولت این کشور با ارائه برنامه‌های گروهی، درک مردم را نسبت به اهمیت پرورش صحیح و امنیت کودکان، افزایش داده است.

۷. سوئیس

بهترین کشور برای والدین: سوئیس در اروپای مرکزی قرار دارد و مانند هلند و سوئد، کشوری صلح‌طلب است. این کشور از ثبات اقتصادی و امنیت شغلی بالایی برخوردار است و نرخ بیکاری بسیار پایینی دارد. بیشتر مردم در شهرهای کوچک و بزرگ زندگی می‌کنند.

سوئیس از تنوع فرهنگی متعددی برخوردارست و هر منطقه، هویت فرهنگی خود را حفظ کرده است. مردم این کشور به دلیل اوضاع خوب مالی، در رفاه زندگی می‌کنند. سیستم بهداشت و درمان سوئیس، پیشرفته است و این کشور عالی‌ترین استانداردهای تحصیلی را دارد.

از نظر جرایم هم یکی از امن‌ترین کشورهای دنیا به حساب می‌آید. برابری جنسیتی و درآمدی در این کشور، سوئیس را به یکی از مکان‌های عالی برای خانواده‌ها تبدیل کرده است.

۸. نیوزیلند

بهترین کشور برای والدین عکس2- نیوزیلند

بهترین کشور برای والدین: نیوزیلند، کشوری در جنوب غربی اقیانوس آرام و نزدیکترین همسایه به استرالیاست. نیوزیلند اقتصاد پیشرفته و پررونقی دارد. سیستم بهداشت و درمان این کشور، شرایط خوبی دارد و بیمارستان‌ها، کودکان زیر ۱۳ سال را رایگان درمان می‌کنند.

والدین با وجود یک شغل ساده هم می‌توانند زندگی نسبتا خوبی برای فرزندان خود فراهم کنند. این کشور با استفاده از صنایع تولیدی و گردشگری توانسته امنیت اقتصادی و شغلی مناسبی ایجاد کند.

همچنین وجود نقاط سرسبز و خوش‌منظره در نیوزیلند، باعث شده که خانواده‌ها، به‌ویژه کودکان به فضاهای باز زیادی برای انجام دادن ورزش‌هایی مانند پیاده‌روی، دوچرخه سواری و دیگر فعالیت‌ها، دسترسی داشته باشند. اردوهای آموزشی متعددی هم برای کودکان برگزار می‌شود.

۹. اتریش

بهترین کشور برای والدین: جمهوری اتریش، یکی از کشورهای اروپای مرکزی با فرهنگی بسیار غنی است و میزبان سازمان‌های بین‌الملل متعددی همچون دفتر سازمان ملل متحد، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان و … است. این کشور دارای بالاترین استانداردهای زندگی میان اقتصادهای جهان است.

مردم این کشور از زندگی، احساس رضایت بسیاری دارند. نرخ جرم و جنایت در اتریش، بسیار پایین است و دولت از خانواده‌ها حمایت می‌کند. وجود مراکز مراقبت‌های روزانه از کودکان، سیستم عالی تحصیلی، و سیستم مناسب بهداشت و درمان، اتریش را به کشوری ایده‌آل برای رشد و پرورش کودک تبدیل کرده است.

۱۰. استرالیا

بهترین کشور برای والدین: استرالیا کشوری ثروتمند با ثبات اقتصادی بالاست. مردم استرالیا از کیفیت زندگی بسیار بالایی برخوردارند و در امنیت زندگی می‌کنند. بازار کار در این کشور خوب و نرخ بیکاری بسیار پایین است و همین مورد به یکی از مهم‌ترین انگیزه‌های افراد برای مهاجرت به استرالیا تبدیل شده است.

مردمان این کشور از نظر شاخص شادی، میان مردمان شاد جهان قرار دارند. سیستم بهداشت و درمان استرالیا و همچنین سیستم تحصیلی این کشور بسیار پیشرفته است.

کودکان در مدارس علاوه بر برنامه‌های عادی آموزشی، کلاس‌های فوق‌برنامه برای فعالیت‌های مختلف دارند و در زمینه‌های مختلف از جمله ورزش‌های گوناگون، آموزش می‌بینند. استرالیا به سلامت کودکان، اهمیت بسیاری می‌دهد.

سارا محبی

سارا محبی هستم فارغ التحصیل سینما از دانشگاه علم و فرهنگ علاقه زیادی به دنیای سینما و اخبار و مطالب این حوزه دارم. دوست دارم جدیدترین اخبار مرتبط با سلبریتی ها رو دنبال کنم و اون ها رو با شما عزیزان هم به اشتراک بگذارم. سایر علایق: نوشتن، نقاشی و یوگا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

دکمه بازگشت به بالا