;
سبک زندگیرابطه و ازدواج

هدفهای زنان از ازدواج: زنان به خاطر این ۱۰ نیاز ازدواج می کنند!

هدفهای زنان از ازدواج: انگیزه های زنان برای ازدواج با آقایان متفاوت است، چون دید آنها به بیشتر موضوعات با مردها متفاوت است. بر اساس گزارش های مشاوره ازدواج، حتی مشکلات خانم ها هم با آقایان متفاوت است. بنابراین به بررسی دقیق هدف زنان از ازدواج می پردازیم چون خیلی از آقایان هیچ نظری درباره انگیزه ازدواج برای خانم ها ندارند. در بخش سبک زندگی از سری مطالب رابطه و ازدواج با هدفهای زنان از ازدواج آشنا شوید. با مجله گفتنی همراه باشید.

۱۰ مورد از مهم ترین هدفهای زنان از ازدواج

۱.می خواهند احساس کنند مردی آنها را دوست دارد

هدفهای زنان از ازدواج، همه می‌ خواهند بدانند که محبوب و دوست داشتنی هستند و خانم ‌ها به ندرت از شنیدن جمله “دوستت دارم” از شوهرشان خسته می‌ شوند. اما نشان دادن احساسات خود به همسرتان، به اندازه به زبان آوردن «دوستت دارم» مهم است.

هدف زنان از ازدواج, در حقیقت، بهترین روش ‌ها برای بیان این که شما چه احساسی دارید معمولا به ظاهر ساده و بی ‌اهمیت هستند، مثل در آغوش کشیدن غیر‌منتظره‌ او و یا گرفتن دست‌ های او به هنگام پیاده‌ روی.

به هر حال خانم ها دوست دارند توسط مردی، عمیقا دوست داشته شوند و از این بابت اطمینان ذهنی داشته باشند. همین مورد یکی از مهم ترین انگیزه های زنان برای ازدواج است.

هدفهای زنان از ازدواج1

۲.زمان کافی و با کیفیت می خواهند

هدفهای زنان از ازدواج، سپری کردن زمان با کیفیت با همسر و فرزندانتان اتفاقی نیست. باید برای داشتن این اوقات برنامه ‌ریزی کرده و بعد به آن عمل کنید. گذراندن وقت با کسانی که دوستشان دارید باید برای شما در اولویت باشد.

اگر دنبال ازدواج موفق و زندگی مشترک پایدار هستید باید برای آن وقت بزارید و این چیزی است که خانم ها شدیدا دنبال آن هستند. همچنین مهم است که به یاد داشته باشید زنی که با او ازدواج کرده ‌اید همسر شماست، نه فقط مادر فرزندان شما یا کسی که با او رابطه جنسی برقرار می کنید!

هرگز برای عاشق شدن و قرار ملاقات با او تلاشتان را متوقف نکنید. هدف خانم ها از ازدواج این است که زندگی تشکیل بدهند و برای موفق بودن آن تلاش کنند، آنها می خواهند مردشان هم برای این هدف قدم های بزرگ بردارد.

۳.خانم ها دنبال شنیده شدن هستند

هدفهای زنان از ازدواج، برای یک خانم بسیار مأیوس کننده است که افکار و احساسات خود را با همسر خود در میان بگذارد و سپس متوجه شود که در واقع به او گوش نداده است! هیچ وقت این کار را حتی امتحان هم نکنید.

همسر شما می‌خواهد شما نه تنها با گوش بلکه با قلب خود نیز گوش دهید، این مورد آنقدر برای آنها مهم است که در واقع بر اساس یافته های مشاوره زوج درمانی، از انگیزه های زنان برای ازدواج می باشد.

علاوه بر شنیدن کلماتی که او می ‌گوید، مهم است که صحبت‌ های همسرتان را درک کنید، حتی اگر با او موافق نیستید به طور کلی، مردانی که به نظرات همسر خود احترام می‌ گذارند ازدواج بسیار شادتری دارند.

۴. محبت دیدن و محبت کردن

هدفهای زنان از ازدواج، چند وقت یک بار می ‌گویید “لطفا” یا “متشکرم” یا همسرتان را غیر ‌منتظره می‌بوسید؟؟؟

متأسفانه، برخی از زوج ‌ها فراموش می ‌کنند که با هم مهربان باشند و به یکدیگر محبت کنند که این کلید ازدواج موفق است و به تغذیه رابطه و استحکام آن کمک می ‌کنند.

به زمانی که با هم دوست بودید فکر کنید، این رفتارهایی بود که احتمالا مرتب انجام ‌می ‌دادید. هیچ دلیلی ندارد که این رفتارها هنگام ازدواج متوقف شوند.

هدف زنان از ازدواج، این از خوبی های ازدواج کردن است که فردی برای حال خوب شما تلاش می کند، البته اگر دو طرف به تکنیک های ازدواج موفق واقف باشند.

هدفهای زنان از ازدواج2

۵.در انجام کارهای روزانه کمک کنید

هدفهای زنان از ازدواج، این مورد مهم ترین انگیزه ازدواج برای خانم ها نیست، اما در راستای مشارکت در زندگی مشترک به حساب می آید.

گزارش های مشاوره روانشناسی ازدواج می گوید، یکی از مهمترین دلایل دعوای زوجین درگیری بر سر این است که چه کسی کار خانه را انجام داده است

کارهای روزانه و آشپزی و مراقبت از فرزندان تنها به عهده همسر شما نیست. او مجبور نیست از شما درخواست کند که در کار خانه سهیم شوید.

به چشم او یک قهرمان خواهید بود اگر هنگام درخواست کمک آماده باشید و یا از آن بهتر خودتان داوطلبانه کارها را انجام دهید. در تقسیم کار با همسرتان عدالت را رعایت کنید.

۶.چالش ‌های جدید

هدفهای زنان از ازدواج، هر دختری که سال ها با خانواده ‌اش زندگی کرده، حالا بعد از روز عروسی، باید زندگی خود را با فردی جدید به اشتراک بزارد.

این احتمال وجود دارد که او باید از مسائل، سرگرمی‌ها و علایق خود تا حدودی صرف‌ نظر کند. همچنین تلاش می ‌کند تا خود را با همسرش مطابقت داده و راضی نگه دارد. البته این کاری است که هر دو باید انجام دهند!

در این شرایط، تصمیم‌ گیری یک چالش جدید دیگر است، به همین خاطر عواملی مانند:

اتفاقات جدید

افراد و فامیل جدید

ورود به دنیای مردی که دوستش دارد

انگیزه های نو و مشترک با فردی دیگر

اهداف مشترک

همگی انگیزه های زنان برای ازدواج کردن را شکل می دهند.

هدفهای زنان از ازدواج، البته قبل از ازدواج، زن و مرد باید در جلسات مشاوره روانشناسی قبل ازدواج شرکت کنند تا از انتخاب خود اطمینان حاصل نمایند.

۷.یک روز تعطیل و بعد از آن …

هدفهای زنان از ازدواج، خانم ها دوست دارند روزهای تعطیل و کلا ایام را با مردی که دوستش دارند بگذرانند. این علاقه و این پایبندی شما به زندگی زناشویی (روابط زناشویی) باعث می شود از بودن در کنارتان لذت ببرند. چیزهایی مورد علاقه خانم ها است که شاید برای آقایان قابل درک نباشد.

هدفهای زنان از ازدواج3

۸.می خواهند از خود مراقبت کنند

هدفهای زنان از ازدواج، وقتی نوبت به مراقبت از سلامتی می شود، عموم مردان در این مورد وحشتناک هستند و توجهی ندارند.

تحقیقات نشان می دهند این درست است و مردان به خصوص در مراجعه به پزشک و حتی مشاور روانشناس لجبازی می‌ کنند.

شاید شما احساس شکست‌ ناپذیری می ‌کنید یا می ‌پندارید اینکه مراجعه به پزشک نشانه ضعف شماست اما خانم ها اینطور نیستند. در واقع یک هدف زنان از ازدواج کردن این است که از خود مراقبت کنند.

عموم خانم ها مردشان را به عنوان ناجی و سپری در مقابل مشکلات و سختی های زندگی می بینند و عجیب نیست که دوست دارند با ازدواج کردن باری را از دوش خود بردارند.

۹. انگیزه های مالی

هدفهای زنان از ازدواج، شاید خانم های زیادی در مقابل این ادعا جبهه بگیرند، اما از دیرباز یکی از انگیزه های زنان برای ازدواج کردن موضوع مالی بوده است.

حتی امروزه و در جوامع پیشرو که زن نقش پررنگی در جامعه دارد، خانم ها از مردانشان توقعات مالی دارند و او را گرداننده اصلی زندگی می دانند.

این چیزی است که در معنی و مفهوم فمینیسم کمی پیچیده به نظر می رسد، اما در حقیقت درصد بسیار زیادی از زنان به خاطر تامین مالی به ازدواج روی می آورند.

هدفهای زنان از ازدواج4

به همین دلیل یکی از رایج ترین موضوعات جلسات مشاوره ازدواج اینترنتی یا حضوری، عدم تفاهم مالی زن و مرد یا حتی ناتوانی مرد در تامین امرار معاش مورد نظر خانم است.

۱۰. مادر شدن

هدفهای زنان از ازدواج، بله، هیچ جای تردیدی نیست که مهم ترین هدف خانم ها از ازدواج کردن، تجربه حس مادر شدن است. اگر دنبال یک لیست هستید، این مورد را در صدر انگیزه های زنان برای ازدواج قرار دهید!

بسیاری معتقدند خانم ها با مادر شدن، تمام احساسات مورد نیاز یک زن را تجربه می کنند، آنها واقعا می خواهند از مردی که عاشقش هستند بچه داشته باشند و در کنار او حس مادر شدن را درک کنند.

البته این به این معنا نیست که خانم ها مجرد یا زن هایی که نمی توانند مادر شوند، شکست سختی را متحمل شده اند، اما در هر صورت حس مادر شدن بدون شک یک هدف زنان از ازدواج و تشکیل خانواده است.

هدفهای زنان از ازدواج5

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 4 =

دکمه بازگشت به بالا