;
سینمافرهنگ و هنر

سکانس های مرگبار هالیوود که بازیگران را تا پای مرگ برده است!

سکانس های مرگبار هالیوود: یکی از مهم‌ترین و اجتناب‌ناپذیرترین اتفاقاتی که می‌تواند بر سر صحنه‌ی فیلم‌برداری رخ دهد وقوع اتفاقات خطرناک برای بازیگران است.

چنین اتفاقاتی می‌تواند به ما یادآور شود که صحنه‌ی فیلم‌برداری تا چه حد می‌تواند خطرناک باشد. این مروری است روی چند فیلم و سکانس که نزدیک بوده بازیگرشان را به کشتن بدهند.

بخش فرهنگ و هنر مجله اینترنتی گفتنی را از دست ندهید!

سکانس های مرگبار هالیوود که بازیگران را تا پای مرگ برده است!

 

همچنین بخوانید: عصبانیت پریتی زینتا از دست گدای نیازمند: دخترم را آزار ندهید!

 شجاع دل (Braveheart)

به اعتقاد بسیاری، «شجاع دل» یکی از بهترین فیلم‌های حماسی‌ای است که تاکنون ساخته شده است. این فیلم بر روی ویلیام والاس با بازی مل گیبسون تمرکز دارد که تلاش می‌کند رهبری اسکاتلندی‌ها برعلیه انگلیسی‌های مهاجم را بر عهده بگیرد.

بازی گیبسون بی‌نظیر بود، اما این فیلم برایش مخاطرات زیادی را به همراه داشت. مثلا در یکی از صحنه‌های نبرد اسبی بر روی گیبسون افتاد و او تقریبا له شد. اما یکی از بدلکارها قبل از اینکه اسب بر رویش بی‌افتد او را نجات داد. در کل این فیلم برای گیبسون فیلمی پرخطر بود.

ساعت شلوغی (Rush Hour)

سکانس های مرگبار هالیوود

می‌توان به جرات گفت که جکی چان تا ابد به عنوان یکی از جذاب‌ترین ستاره‌های هالیوود باقی خواهد ماند. او آن‌چنان بر نقش خود مسلط می‌شود که هم دوربین و هم تماشاگر را طلسم می‌کند. به علاوه او معمولا تمام صحنه‌های اکشن یک فیلم را خودش به تنهایی ایفا می‌کند و اجازه نمی‌دهد از بدل برایش استفاده شود.

اما این کار به همین سادگی‌ها نیست و گاهی در فیلم‌هایی مانند «ساعت شلوغی» امنیتش به خطر می‌افتد. در ابتدای فیلم «ساعت شلوغی» لحظه‌ای کوتاه وجود دارد که در آن جکی چان باید سر خود را از بین دو جعبه فلزی که می‌خواستند به هم برخورد کنند بیرون بیاورد. مشکل این بود که آن‌ها سریع‌تر از چیزی که انتظار می‌رفت بسته شدند اما از آنجایی که چان خیلی تند و تیز است توانست جان سالم به در ببرد.

جادوگر شهر اوز (The Wizard Of Oz)

جادوگر شهر اوز-سکانس های مرگبار هالیوود

سکانس های مرگبار هالیوود

«جادوگر شهر اوز» یک فیلم کلاسیک است که معمولا به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های فانتزی در نظر گرفته می‌شود. با این حال، چندین حادثه‌ی ناگوار در صحنه فیلم‌برداری رخ داد و بسیاری از بازیگران آسیب دیدند.

یکی از کاربران ردیت به اتفاقی که برای مارگارت همیلتون، بازیگر نقش جادوگر شرور افتاد اشاره کرده و می‌گوید او در حین بازی یکی از صحنه‌ها به شدت سوخت. صحنه‌ای که او در شعله‌ها ناپدید می‌شود، ممکن است تحسین‌برانگیز باشد، اما جزو صحنه‌هایی بود که خطرات زیادی را برای دست اندرکاران ساخت فیلم به وجود آورد.

همچنین بخوانید: نگرانی طرفداران آریانا گرانده از وضعیت ظاهری جدیدش!

خوب، بد و زشت (The Good, The Bad, And The Ugly)

سکانس های مرگبار هالیوود

«خوب، بد و زشت»، مانند بسیاری از فیلم‌های ساخته شده در ژانر وسترن اسپاگتی، به روایت مصیبت‌هایی می‌پردازد که انسان‌ها در زندگی با آن‌ها مواجه می‌شوند. هر چند این فیلم برای ایلای والاک چندان خوش یمن نبود و نه یک تهدید بلکه سه تهدید از بیخ گوشش گذشت.

او به طور تصادفی به جای آب اسید نوشید، تصادفا به دار آویخته شد و در صحنه ی قطار چیزی نمانده بود که سرش از بدنش جدا شود. به گفته‌ی بسیاری از کاربران ردیت اینکه او تیتراژ پایانی را زنده پشت سر گذاشت همانند یک معجزه بود. در واقع این‌طور می‌توان گفت که هیچ صحنه‌ای در فیلم وجود نداشت که در آن اتفاقی برایش نیفتاده باشد. در کل صحنه‌های فیلم‌برداری فیلم «خوب بد زشت» به میدان جنگی برای والاک تبدیل شد.

 ماجراهای رابین هود (The Adventures Of Robin Hood)

سکانس های مرگبار هالیوود

«رابین هود» یکی از بهترین فیلم‌های دهه ۱۹۳۰ به حساب می‌آید. این فیلم به روایت داستان‌ها و ماجراجویی‌های بی‌نظیر و جذاب ارول فلین در نقش اصلی می‌پردازد. در حقیقت فیلمی که داستان فردی همچون رابین‌هود را تعریف کند قطعا خالی از صحنه‌های خطرناک نخواهد بود.

یکی از نکته‌های جالبی که در رابطه با این فیلم به گوش می‌رسید این بود که گویا در فیلم «رابین هود» از کمان‌های واقعی استفاده می‌شد و بازیگران در حالی که بالشتک‌هایی را به بدن خود وصل کرده بودند هدف این تیرها قرار می‌گرفتند. به‌علاوه آن‌ها بهترین کماندار دنیا را برای زدن تیرها استخدام کردند. اگرچه چنین کاری خطرناک به نظر می‌رسید، اما به فیلم، هیجانی غیرقابل انکار می‌بخشید و باعث شد که فیلم در زمان خودش به شدت محبوب شود.

همچنین بخوانید: زیباترین زنان کره ای از نظر چت جی پی تی: هوش مصنوعی این بازیگران را زیباترین می داند!

 پرتقال کوکی (A Clockwork Orange)

سکانس های مرگبار هالیوود

«پرتقال کوکی» یکی از آن فیلم‌هایی است که نه تنها به شدت هیجان انگیز است بلکه دلهره آور هم به نظر می‌رسد. البته این فیلم بخش بزرگی از موفقیت خود را مدیون مالکوم مک داول است که یکی از بهترین نقش‌های تمام عمر خود را در این فیلم ایفا کرد. اما در نهایت یکی از صحنه‌ها نزدیک بود به قیمت جان او تمام شود.

یکی از کاربران ردیت می‌گوید یک پمپ هوا در سکانسی که قرار بود او در وان حمام غرق شود گذاشته شد، اما این پمپ کار نکرد و هیچ کس هم متوجه نشد. هر چند این صحنه نزدیک بود جان مالکوم را بگیرد اما به یکی از بی‌نظیرترین سکانس‌های فیلم تبدیل شد و می‌توان گفت که «پرتقال کوکی» شهرت خود را مدیون مالکوم است.

شرلوک جونیور (Sherlock Jr)

سکانس های مرگبار هالیوود

باستر کیتون توانست در سینمای صامت به یکی از بهترین بازیگران کمدی تبدیل شود، هر چند بازی در چنین نقش‌هایی گاهی به قیمت آسیب‌های جسمی برایش تمام می‌شد. یکی از سکانس‌های خطرناکی که این بازیگر در آن حضور داشت در فیلم «شرلوک جونیور» اتفاق افتاد.

در این صحنه، باستر کیتون در یکی از بدل کاری‌هایش از تانکر آب راه آهن آویزان شده بود که آب از دهانه‌ی آن بیرون جوشید و همه چیز را به هم ریخت. البته سکانس همان‌طور که انتظار می‌رفت عالی ضبط شد، اما نیروی آب گردن کیتون را شکست. با همه این‌ها کیتون همچنان در ادامه‌ی فیلم‌برداری حضور پیدا کرد.

 اولین خون (First Blood)

سکانس های مرگبار هالیوود

همه می‌گویند که رامبو یکی از بهترین فیلم‌های سیلوستر استالونه است و یکی از بهترین فیلم‌های اکشنی است که تاکنون ساخته شده است. البته جای تعجبی هم وجود ندارد زیرا این فیلم صحنه‌های اکشن زیادی داشت و استالونه بسیاری از بدل کاری‌ها را خودش انجام داده بود.

در نهایت انجام این بدل کاری‌ها به مصدومیتش ختم شد. در یکی از صحنه‌ها استالونه روی درختی افتاد و نزدیک بود بمیرد. سقوط او باعث شد که به شدت صدمه ببیند هر چند در نهایت این فیلم به یکی از بهترین فیلم‌های پرونده‌ی کاری‌اش تبدیل شد.

مطالب پیشنهادی دیگر:

شاید جالب باشد: کارا دلوین مدلینگ را ترک خواهد کرد! علت این تصمیم غیر منتظره چیست؟

فیلم منو (The Menu) اگر به ژانر ترسناک علاقه دارید شما را میخکوب خواهد کرد!

آشنایی عجیب زوج های هالیوودی که خیلی جالب هستند!

اگر از طرفداران امیلیا کلارک هستید این فیلم ها را ببینید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + هجده =

دکمه بازگشت به بالا