;
سرگرمی

عجیب ترین رفتارهای ژاپنی ها: چرا هر چقدر هم پولدار باشند روی زمین می خوابند؟!

عجیب ترین رفتارهای ژاپنی ها: اگر شما هم دوست دارید که روی زمین بخوابید، بدانید که تنها نیستید. بسیاری از افراد ترجیح می‌ دهند که روی زمین بخوابند که ژاپنی ها هم در این دسته قرار می‌ گیرند و این یک سنت و فرهنگ در بین مردم ژاپن است که بسیار کهن بوده و هزاران سال قدمت دارد اما به نظر شما چرا آن ها روی زمین می خوابند؟

برای اینکه متوجه شوید که چرا مردم ژاپن روی زمین می خوابند، اول باید به ارتباط آنها با زمین در جنبه های دیگر زندگی هم نگاه کنید. به عنوان مثال؛ مردم ژاپن از لحاظ سنتی عادت دارند که روی زمین غذا بخورند و هنگام تماشای تلویزیون یا برای ریلکس کردن هنگام مدیتیشن و یوگا روی زمین بنشینند که به آن فرهنگ کف یا زمین گفته می شود اما چه دلیلی برای این کارشان وجود دارد؟

 سرگرمی امروز گفتنی را از دست ندهید!

این هم جالبه: بازی فکری: اساتید خون آشام شناس بگن کدوم گارسون خون آشامه؟!

عجیب ترین رفتارهای ژاپنی ها_ دلایل نشستن روی زمین:

پایبندی به سنت

عجیب ترین رفتارهای ژاپنی ها: بدانید که سنت برای مردم ژاپن بسیار مهم است و همیشه آن را رعایت می‌ کنند. در زمان های گذشته که هیچ مبل و تخت خوابی نبوده، مردم مجبور بودند روی زمین بخوابند یا روی زمین بنشینند و مردم ژاپن هم به خاطر این سنت، سبک زندگی خود را شبیه به مردم آن دوران نگه داشته اند.

پیشگیری از آسیب

عجیب ترین رفتارهای ژاپنی ها: کف زمین خانه مردم ژاپن فقط از چوب یا یک ماده خاص نیست. بلکه از نی فشرده شده برنج هم داخل آن به کار رفته شده است که یک دمای مطلوب را کف زمین به وجود می‌ آورد و از بدن محافظت می کند. به همین دلیل ژاپنی ها عقیده دارند که نشستن روی زمین فایده بیشتری برای آن ها دارد.‌

کمبود فضا

عجیب ترین رفتارهای ژاپنی ها: برخلاف تصور عموم، ژاپن یک کشور بسیار کوچک است و کل آن مساحتی برابر با 229 هزار کیلومتر دارد. اما به تازگی جمعیت ژاپن در حال افزایش است و اکثر شهر ها شلوغ شده اند و در نتیجه آن ها مجبورند که خانه‌ های کوچکی بسازند تا تعدادشان افزایش پیدا کند؛ خانه‌هایی که باید به اندازه کافی برای خوردن، خوابیدن، ریلکس کردن و آماده کردن غذا فضا داشته باشند و در نتیجه برای مبلمان و تختخواب جایی باقی نمی‌ ماند.

افزایش امنیت

عجیب ترین رفتارهای ژاپنی ها: ژاپن کشوری است که مورد حوادث طبیعی قرار می گیرد که خطرناک‌ترین آن زلزله است. طبق مطالعات انجام شده تقریبا 1500 زلزله در سال در ژاپن اتفاق می افتد. یعنی هر روز چهار بار زلزله می آید.

پس کاملاً دلیلش واضح است که این کشور 10 درصد گسل های فعال را در خودش دارد و مردم باید سعی کنند که حداکثر ایمنی را برای خودشان به وجود بیاورند. آن ها عقیده دارند کنار گذاشتن تختخواب ها یا مبلمان می تواند عاملی برای افزایش ایمنی باشد و هنگام زلزله لوازم کم تری روی آن ها می‌ افتد.

عجیب ترین حقایق جالب ژاپن

  • جالب است بدانید 90 درصد تلفن‌های همراهی که در ژاپن مورد استفاده قرار می‌گیرند، ضدآب هستند؛ چرا که جوانان ژاپنی عادت دارند که حتی در حمام نیز از گوشی‌های خود استفاده کنند!
  • هایکو که گونه‌ای شعر ژاپنی است، تنها از سه خط تشکیل شده و کوتاه‌ترین گونه شعری در جهان معرفی می‌شود.
  • انیمه (Anime) یا فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی انیمیشنی، نزدیک به 60 درصد سرگرمی‌های انیمیشنی جهان را تشکیل می‌دهند. این صنعت در ژاپن به اندازه‌ای موفق است که در حدود 100 مدرسه ویژه صداپیشگی در این کشور وجود دارد.
  • تنها مرد ژاپنی که از حادثه کشتی تایتانیک در سال 1914 جان سالم به در برد، ماسابومی هوسونو نام داشت که در کشور خود به عنوان یک بزدل شناخته می‌شد؛ چرا که به همراه دیگر مسافران کشته نشده بود!
  • در ژاپن چرت زدن در سر کار امری پذیرفته شده است و نشان از خستگی ناشی از کار کردن بسیار زیاد دارد.
  • ژاپنی‌ها به هنگام ملاقات یکدیگر به طور سنتی به جای دست دادن تعظیم می‌کنند. هر چه فرد خمیده‌تر شود، نشانه احترام عمیق‌تر است.

آیا مطلب برایتان جالب بود؟

به نظر شما چه رفتارهای جالب دیگری در کشورهای دیگر وجود دارد که شما را متعجب کرد؟

 

این مطالب هم جالبن:

حکایت زن دغلکار و طلاق و ازدواج دوباره!

داستان مرد مفت خور و پيرمرد هيزم فروش | از سری داستان های مثنوی معنوی

چیستان: آن چیست که پر از سوراخ و حفره است اما می‌تواند آب را درون خود نگه دارد!؟

حکایت غلام باغیرت: غلامی که به رگ غیرتش بر بخورد حریف 40 نفر است!

بازی فکری: اگه مخت مثل ساعت کار می کنه بگو کدوم خانم دزده مادر بچه است؟!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 17 =

دکمه بازگشت به بالا