;
درمان خانگی و گیاهان داروییسلامت

دمنوش های آرامبخش: اگر شب ها بی خوابی دارید حتما به دردتان می خورند!

دمنوش های آرامبخش: آیا از مشکل بی خوابی رنج می برید؟ اگر به توصیه متخصصان طب سنتی عمل کنید، شاید هرگز به قرص های خواب آور نیاز نداشته باشید. در ادامه با داروهای خواب آور گیاهی آشنا خواهید شد و باید بدانید که داروهای گیاهی راه حلی مناسب برای درمان بی خوابی و آرامش است. خوشبختانه، راه های زیادی برای غلبه بر بی خوابی و عدم توانایی برای به خواب رفتن وجود دارد که یکی از بهترین آن ها استفاده از مکمل های گیاهی یا حتی مصرف خود آن گیاه می باشد. این گیاهان معطر می توانند بعد از یک روز سخت کاری، به آرامش و استراحت شما کمک کنند. با بخش سلامت مجله گفتنی در خدمت شما عزیزان هستیم.

دمنوش های آرامبخش:

نکاتی درباره ی متوقف کردن اضطراب و نگرانی ناشی از بیخوابی، به طور طبیعی در خانه در ادامه خواهید خواند که نسخه های تایید شده متخصصان طب سنتی البته برای افرادی است که مشکلات خاصی ندارند و هیچ محدودیتی در مصرف داروهای گیاهی ندارند:

جالب است: لاغری سریع تا عید+ لاغری سریع شکم در یک هفته

۱. سنبل الطیب:

دمنوش های آرامبخش: یک قاشق چایخوری ریشه سنبل الطیب خشک شده را در یک فنجان آب داغ بریزید و به مدت ۱۰ دقیقه صبر کنید تا کمی خنک شود و سپس بنوشید. این درمان را هر شب دو ساعت قبل از خواب تکرار کنید.در صورت ممکن می توانید این درمان را یکبار دیگر در طول روز نیز امتحان کنید.

همچنین جالب است: رژیم گروه خونی: برای لاغر شدن با توجه به گروه خونی خود غذا بخورید!

۲. رعایت رژیم غذایی:

لیست غذاهای زیرا به منوی غذایی روزانه خود برای کیفیت بهبود خواب تان اضافه کنید.

 • مواد غذایی سرشار از تریپتوفان
 • کربوهیدرات های پیچیده
 • غذاهای غنی از منیزیوم
 • شیر گرم
 • ویتامین های B

همچنین اگر مواد غذایی و نوشیدنی های زیر را محدود کنید، نیز برای جلوگیری از بی خوابی موثر هستند.

 • کافئین
 • قند و شکر
 • چربی های فرآوری شده

همچنین ببینید: ویتامین های لاغر کننده که اگر مصرف کنید خیلی سریع تر وزن کم می کنید!

۳. عناب:

دمنوش های آرامبخش1: عناب

دمنوش های آرامبخش: به اندازه یک مشت از عناب را درون دو تا سه فنجان آب بجوشانید و بعد از چند دقیقه بنوشید.شما می توانید این ترکیب را سرد و یا داغ، به طور دلخواه مصرف کنید. میزان اضافی آن را می توانید درون یخچال نگهداری کنید و هر روز یک یا دو فنجان از این نوشیدنی را میل کنید.

همچنین ببینید: کاهش وزن در ماه رمضان چطور امکان دارد؟

۴. دانه های زیره سبز:

دمنوش های آرامبخش: شما می توانید یک قاشق چای خوری پودر زیره سبز را با موز رسیده و له شده ترکیب کنید و هر شب قبل از خواب از آن استفاده کنید. همچنین می توانید یک قاشق چایخوری دانه زیره را به مدت ۵ ثانیه در شعله کم بجوشانید و بعد یک فنجان آب به آن بیافزایید.این چای را هر شب پنج دقیقه قبل از خواب استفاده کنید.

شاید جالب باشد: خواص انجیر برای لاغری و کاهش وزن بی نظیر است! روش خوردن صحیح آن را یاد بگیرید!

۵. بادرنجبویه:

این گیاه نیز همانند سنب الطیب دارای اثرات آرام بخش است.این ماهیت آن، باعث می شود تا بر میزان و کیفیت خواب نیز تاثیر داشته باشد.

همچنین بخوانید: درمان گیاهی قند خون بالا که قند را به سرعت پایین می‌آورند!

۶. زعفران:

دمنوش های آرامبخش: اگر شما با مشکلات بی خوابی روبه رو هستید، میتوانید از مکمل زعفران یا چای زعفرانی استفاده کنید، که به استراحت بدنتان کمک خواهد کرد و باعث می شود که دچار بی خوابی نشوید.یکی از بهترین روش های استفاده از این گیاه، این است که به مدت ۲ دقیقه درون شیر گرم بجوشانید و و کمی از عسل درون آن بیفزایید و قبل از خواب بنوشید.

۷. سیر:

یک عدد زیر را خرد کنید و به یک فنجان شیر بیافزایید و سپس یک چهارم فنجان آب به این ترکیب اضافه کنید و آن را بجوشانید و سپس بنوشید.این درمان هر شب ، چند دقیقه قبل از خواب تکرار کنید.

شاید جالب باشد: درمان سرماخوردگی در منزل با روش های کابردی و طبیعی

۸. جوز هندی:

دمنوش های آرامبخش: راه های زیادی برای استفاده از جوز هندی وجود دارد، که شما بتوانید برای خلاص شدن از شر بی خوابی از آن استفاده کنید، که عبارتند از:

 • جز هندی و عسل: یک مقدار پودر جوز هندی را با یک قاشق چای خوری عسل ترکیب کنید و ۱۵ دقیقه قبل از خواب بنوشید.
 • چای جوز هندی: جز هندی را پودر کنید و درون یک ظرف آب بریزید و بجوشانید، سپس آن را بعد از شام بنوشید و از داشتن خواب خوب و ریلکس شدن بدنتان لذت ببرید.
 • جوز هندی و شیر: مقداری جز هندی را در یک لیوان شیر گرم بریزید و قبل از خواب آن را بنوشید و همچنین می توانید جوز هندی را درون غذاهایی مثل، ماست یا سوپ خود بریزید و یا حتی آن را درون یک لیوان آب قبل از خواب مصرف کنید.

نکته: جوز هندی ممکن است و برخی از داروهای خاصی که شما مصرف می کنید، واکنش نشان دهد بنابراین قبل از استفاده از آن بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

شاید مفید باشد: لک های سفید ناخن را با روش های خانگی ناپدید کنید: مخلوط ماست فوق العاده است!

۹. آب زغال اخته:

دمنوش های آرامبخش: زغال اخته، به شدت باعث کاهش سرگیجه، بیخوابی و اضطراب ناشی از آن می شود. این گیاه اثر آرام بخشی دارد و اعصاب های تحت فشار را آرام می کند. ۲ قاشق چایخوری از آب زغال اخته را با یک قاشق چای خوری عسل ترکیب کنید و هر شب قبل از خواب از آن استفاده نمایید.

شاید جالب باشد: روغن های مفید برای ریش: ریش هم مانند موی سر و پوست نیاز به مراقبت دارد!

۱۰. چای بابونه:

دمنوش های آرامبخش2

دمنوش های آرامبخش: یکی از معروف ترین داروهای طبیعی برای القاء خواب و بهبود کیفیت آن، چای بابونه است که کمک قابل توجهی به آرام کردن اعصاب نیز می کند. ترکیبات موجود در آن، اثرات آرام بخش دارد و شما می توانید این چای را با یک طعم دهنده شیرین که باب میلتان است، ترکیب کنید و هر شب قبل از خواب بنوشید.

شاید جالب باشد: سفید کردن دندان در منزل: با روش های طبیعی در منزل تا عید دندان هایی بدون لک پیدا کنید!

۱۱. عسل و سرکه سیب:

شما می توانید با استفاده از یک فنجان عسل و دو قاشق چایخوری سرکه سیب،یک تونیک مفید تهیه کنید و این تونیک را هر شب قبل از خواب بنوشید و از آن لذت ببرید.

۱۲. شقایق کالیفرنیا:

دمنوش های آرامبخش: شقایق کالیفرنیا، جزو نسخه های خاص طب سنتی برای درمان بی خوابی شبانه است ، این گیاه یک متعادل کننده ملایم برای هیجانات و یک درمان آرام بخش برای مواقعی است که استرس دارید و دچار اضطراب شده اید. این گیاه کمک می کند تا به راحتی به خواب بروید و برای استفاده از این خاصیت آن می توانید داخل چای یا همراه با لوسیون ها و انواع روغن به صورت موضعی استفاده کرد.

شاید جالب باشد: کنترل قندخون با 15 روش طبیعی: این کارها به کنترل دیابت کمک می کنن

۱۳. گل ساعتی:

گل ساعتی علاوه بر تسکین اعصاب و روان، بدنتان را آرام می کند و عصاره ی آن اعصاب افرادی را که از سندرم پای بیقرار رنج می برند،.

۱۴. رازَک:

دمنوش های آرامبخش: رازک، گیاهی است که به خواب شبتان کمک کند و برای مبارزه با اضطراب و بی قراری بسیار مفید است. چنانچه مدام از خواب می پرید، رازک گیاهی است که به شما این امکان را می دهد تا بتوانید آن قدر در خواب بمانید تا زمانی که به خوبی استراحت نمایید. توجه داشته باشید که اگر داروهای خواب آور مصرف می کنید از رازک استفاده نکنید چون اثر دارو را تشدید می نماید.

مطالبی که دیگران در حال خواندن هستند:

همچنین بخوانید: شین اسپلینت چیست؟ اگر بعد از ورزش‌های هوازی دچار درد ساق پا می شوید!

درمان کم خونی با تغذیه: چگونه می توانید سطح آهن خون را بلافاصله و به طور طبیعی افزایش دهید؟

خواص زرشک سیاه برای کسانی که کبد چرب و چربی خون دارند+ نحوه مصرف آن را یاد بگیرید

بهترین نان برای لاغری و کاهش وزن کدام است؟ نان را حذف نکنید اگر قصد رژیم دارید حتما ببینید

سارا محبی

سارا محبی هستم فارغ التحصیل سینما از دانشگاه علم و فرهنگ علاقه زیادی به دنیای سینما و اخبار و مطالب این حوزه دارم. دوست دارم جدیدترین اخبار مرتبط با سلبریتی ها رو دنبال کنم و اون ها رو با شما عزیزان هم به اشتراک بگذارم. سایر علایق: نوشتن، نقاشی و یوگا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا