;
سلامتدرمان خانگی و گیاهان دارویی

پماد خانگی برای درمان کوفتگی بدن+ طرز تهیه

پماد خانگی برای درمان کوفتگی: آسیب به بافت غیر استخوان و نرم یا بافت زیر جلدی در اثر ضربه یا برخورد با جسم سخت و … سبب بروز آسیبی می شود که کوفتگی نام دارد. کوفتگی با کبودی، تورم، خون مردگی و درد همراه است و شدت این علائم بستگی به ضربه وارد شده دارد.

پماد خانگی برای درمان کوفتگی

کوفتگی به عبارت دیگر یک آسیب له کننده است که در آن بافت نرم بین ضربه وارده و استخوان موجود در زیر بافت گیر کرده است در این مورد خون از رگهای له شده به میان بافت نرم جریان می یابد و ایجاد تورم و تغییر رنگ در پوست می کند.

برای درمان کوفتگی و علائم آن به جز درمان های پزشکی، نسخه های خانگی طبیعی و سنتی نیز وجود دارد. در بخش سلامت از سری مطالب درمان خانگی و گیاهان دارویی طرز تهیه پماد خانگی برای درمان کوفتگی را یاد بگیرید. با مجله گفتنی همراه باشید.

این هم جالبه: درمان کم کاری تیروئید در خانه | ۵ درمان طبیعی برای کم‌ کاری تیروئید

پماد خانگی برای درمان کوفتگی1

روغن بابونه

پماد خانگی برای درمان کوفتگی، روغن بابونه را برای درمان کوفتگی روی موضع بمالید ، روغن را باید به طوری روی موضع بمالید که جذب بدن شود.

کمپرس آب گرم

کمپرس آب گرم را روی موضع قرار دهید، به سرعت به خوب شدن آن کمک می کند، پارچه تمیزی را با آب گرم خیس کنید و آبش را بگیرید و روی کوفتگی قرار دهید. حداقل روزی 2 بار این کار را انجام دهید.

کمپرس آب سرد

پماد خانگی برای درمان کوفتگی، وقتی بدنتان کوفته می شود بهترین چیز کمپرس آب سرد است، زیرا به کاهش التهاب کمک می کند. تکه یخی را داخل دستمال بپیچید و روی کبودی بدن بگذارید.

پماد جعفری

جعفری خاصیت ضد التهابی دارد و به سرعت به خوب شدن کوفتگی کمک می کند پس مقداری جعفری را له کنید و از آن پماد درست کنید و ساعتی روی کوفتگی بگذارید.

این هم جالبه: معجزه برای درمان سرماخوردگی فقط در یک روز+ روش تهیه انار پخته

پماد خانگی برای درمان کوفتگی2

سرکه

پماد خانگی برای درمان کوفتگی، برای درمان کوفتگی قطراتی از سرکه را با آب گرم ترکیب کنید و دستمال تمیزی را مرطوب کنید و روی کوفتگی بمالید، چون به جریان خون اطراف کوفتگی کمک می کند.

گل گاو زبان

پماد خانگی برای درمان کوفتگی، برای درمان کوفتگی ضماد ریشه تازه و له شده گل گاو زبان را بر روی محل کوفتگی قرار دهید، ریشه این گیاه اثر قاطع و موثر بر کوبیدگی دارد.

گندم

برای کاهش دادن ورم و التهاب کوفتگی آرد گندم همراه با سبوس را کمی گرم کرده و با روغن زیتون مخلوط کنید و بر روی پوست مالش دهید.

این هم جالبه: فواید و مضرات روغن حیوانی چیست و اینکه روغن حیوانی بخوریم یا نه؟

گندم

برگ هلو

پماد خانگی برای درمان کوفتگی، برای درمان التهاب و تورم محل کوفتگی ، له شده برگ تازه هلو و جعفری را با روغن زیتون ترکیب نمایید و ضماد مورد نظر را باید بر روی عضو آسیب دیده گذاشته تا کوفتگی درمان شود.

استفاده از گیاه دم اسب

برای درمان کوفتگی از گیاه دم اسب استفاده نمایید و این گیاه را در یک لیتر آب جوشانده و روی محل ضرب دیده قرار دهید.

گیاه مومیایی

پماد خانگی برای درمان کوفتگی، برای درمان کوفتگی مقداری از مومیایی را در روغن شتر یا کوهان شتر آب کرده و این ترکیب را روزی 3 مرتبه روی محل ضرب دیده قرار دهید.

پماد خانگی برای درمان کوفتگی3

ترکیب سرکه و عسل

برای درمان کوفتگی مقداری سرکه را با عسل طبیعی مخلوط کرده و با آن محل ضرب دیدگی را ماساژ دهید.

ریشه گیاه پامچال

پماد خانگی برای درمان کوفتگی، برای بهبود خون مردگی گیاه پامچال را در یک لیتر آب تا زمانی که مقدار آن به یک سوم کاهش یابد، بجوشانید و با آن محل آسیب دیده را شستشو دهید.

ترکیب زردچوبه و زرده تخم مرغ

پماد خانگی برای درمان کوفتگی، یک عدد زرده تخم مرغ را با مقداری زردچوبه ترکیب نمایید و این ترکیب را به مدت یک شب تا صبح روی محل آسیب دیده قرار دهید و تکه ای باند یا پارچه روی آن را ببندید.

برگ توت

ضماد برگ و ساقه نازک توت برای کوفتگی که در اثر ورزش ایجاد شده موثر است.

برگ توت

ماساژ

ماساژ خاص اطراف کوفتگی به مدت 2 روز به جریان خون و خوب شدن کوفتگی کمک می کند.

مراجعه به پزشک

اگر کوفتگی و خون مردگی به مدت طولانی خوب نشد و روز به روز بدتر شد، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − سه =

دکمه بازگشت به بالا