;
فرهنگ و هنرهنرمندان

ماجرای عشق ایلان ماسک به ربات انسان نما چیست؟ مردان پولدار دنیا شوکه شدند

عشق ایلان ماسک به ربات انسان نما: اخیرا تصاویری از ایلان ماسک، مدیر عامل توییتر و تسلا در شبکه‌های اجتماعی به خصوص توییتر و فسبوک منتشر شده که او را در حال رقص با رباتی که به شکل یک زن طراحی شده، نشان می‌دهد. کاربران مدعی اند که این ربات همسر آینده ماسک است.

در عکس های اخیر ماسک که در دنیای فناوری های پیشرفته مانند وسایل نقلیه الکتریکی و اکتشافات فضایی چهره شناخته شده است، او در حال بوسیدن ربات‌های انسان نما است که مردم را پاک گیج کرده است. مردم به این فکر می‌کنند آیا واقعا او همسر آینده ایلان ماسک خواهد بود؟

کاربران صفحات اجتماعی بر این باوراند که “ایلان ماسک کاتانلا را به عنوان همسر آینده‌اش انتخاب کرده، زیرا او اولین رباتی است که ماسک از هوش مصنوعی برای ساخت آن استفاده کرده و او را مطابق با ویژگی‌ها و خصوصیات شخصیتی زن ایده‌آلش طراحی کرده است.”

تصویر اولین بوسه انسان و ربات

عشق ایلان ماسک به ربات انسان نما عکس1

عشق ایلان ماسک به ربات انسان نما: این تصاویر که در ابتدا توسط هنرمند پابلو گوئررو ثبت شد، پس از به اشتراک گذاشتن کاربر توییتر، دانیل مارون، مورد توجه قرار گرفت. آن‌ها تصاویر ایلان ماسک را که در حال بوسه و رقص با چهار ربات زن است، منتشر کرده‌اند.

کاربرانی که این تصاویر را منتشر کرده‌اند به گفته‌های ماسک در اکتبر ۲۰۲۲ اشاره می‌کنند که از تولید نمونه اولیه یک ربات انسان نما در شرکت تسلا صحبت کرده بود. نام این ربات اپتیموس بود نه کاتانلا!

در حالی که این تصاویر سر و صدای زیادی در فضای مجازی ایجاد کرده‌اند، اما فراموش نکنید که ظاهر هرچیزی می‌تواند فریبنده باشد. نشر این عکس‌های عجیب و غریب نشان می‌دهد که ممکن است داستان خیلی متفاوت تر از آنچه باشد که به نظر می‌رسد.

با این حال هنوز مشخص نیست که آیا این تصاویر سرشار از محبت و عشق واقعی است یا تنها بخشی از یک کمپین بزرگ بازاریابی برای رونمایی از این ربات زن انسان نما که می‌تواند با شما مانند یک انسان واقعی رفتار کند.

هوش مصنوعی درست مانند یک ویروس ساری، طرفداران زیادی پیدا خواهد کرد

عشق ایلان ماسک به ربات انسان نما عکس2

عشق ایلان ماسک به ربات انسان نما: دنیل مارون، یکی از کاربران توییتر، اخیراً در توییتی در مورد ایلان ماسک و همسر آینده‌اش خبر داد که از قضا اولین رباتی است که به طور خاص با هوش مصنوعی طراحی شده و دارای شخصیت و ویژگی‌هایی زن رویاهای او است. با این حال با گذشت چند ساعت پس از انتشار تصاویر مشخص شد که آن‌ها ساختگی هستند. با استفاده از جستجوی معکوس معلوم شد که این تصاویر واقعی نیستند و از هوش مصنوعی برای ساخت و طراحی آن‌ها استفاده شده است.

اگر شما نیز به تصاویر نگاه کنید، متوجه تفاوت ها مانند رنگ ربات و ویژگی های آن از تصویری به تصویر دیگر و ناهماهنگی ظاهری ماسک با ربات خواهید شد.

اما فراموش نکنید که هوش مصنوعی می‌تواند دنیا را تغییر دهد و طرفداران زیادی نیز داشته باشد. ایلان ماسک قبلا نیز از ساخت یک ربات انسان نما به نام اپتیموس سخن گفته بود. قرار بود این ربات تنها در ۳ تا ۵ سال آینده تکمیل شود. او در ادامه به این نیز اشاره کرده بود که اپتیموس تا ۵ یا ۱۰ سال دیگر باورنکردنی خواهد شد.

مردم چه سوالاتی می‌پرسند؟

عشق ایلان ماسک به ربات انسان نما: کاربران توییتر نیز به سرعت به این تصاویر غیرمعمول ماسک که توسط هوش مصنوعی تولید شده است، واکنش نشان داده اند، که باعث نشر انبوهی از نظرات و حدس و گمان های سرگرم کننده شده است. یک نفر با طنز گفت: “خب خوب… اینجا چی داریم؟”

هفته گذشته، تسلا از تصاویر قابل توجه ربات های اپتیموس‌اش Optimus رونمایی کرد که نشان دهنده پیشرفت قابل توجهی آن از زمان معرفی نمونه اولیه‌اش در روز هوش مصنوعی تسلا در سال گذشته است. ویدئویی که ماسک در جلسه سهامداران تسلا به اشتراک گذاشت، پنج ربات Optimus را نشان می‌دهد که راه می‌روند و توانایی‌های‌شان در برداشتن اجسام، انجام کارهای ساده و استفاده از ابزارهای تسلا را نشان می‌دهند.

قابلیت‌های ربات اپتیموس

عشق ایلان ماسک به ربات انسان نما: با این حال در تازه ترین ویدیویی که از سوی شرکت تسلا به نشر رسیده، آن‎ ها ربات انسان نمای خود را نشان می‌دهند که در حال راه رفتن است. البته این ربات نه تنها می‌تواند راه برود، بلکه قابلیت بلند کردن اشیا از روی میز و حتی قادر به شناسایی اجسام از همدیگر نیز است.

آموزش اپتیموس با هوش مصنوعی سیستم خودکار تسلا

عشق ایلان ماسک به ربات انسان نما: ربات اپتیموس به گفته ایلان ماسک با استفاه از همان هوش مصنوعی آموزش داده می‌شود که سیستم خودکار تسلا و FSD را آموزش می‌دهد. گفته او اکثر سخت افزارهای این ربات از خودروهای تسلا گرفته شده است.

او در رونمایی از قابلیت‌های جدید ربات انسان نما، اپتیموس Optimus گفت: “تمام محرک‌های اپتیموس محرک‌های سفارشی تسلا هستند. همان تیمی که موتورهای برقی پیشگانه خودروهای مدل Plaid Model S را طراحی کرده‌اند، محرک‌های ربات را نیز طراحی کرده‌اند.”

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

دکمه بازگشت به بالا