;
سرگرمی

رفتی هند حواست باشه جشن تولدا کیک نخوری! | میخای بدونی چرا این ویدیو رو ببین!

تهیه کیک تولد در قنادی هندی: درست کردن کیک تولد به شیوه ای کاملا حرفه ای و بهداشتی…..

یعنی جدا از عدم رعایت بهداشت و فضای کثبف، اما خدائیش خیلی حرفه ای کیک تولد رو درست و تزئین می کنند. چقدر قشنگ هم بسته بندی می کنند!

 

خیلی جالبه: اگه هند رفتی و هوس زولبیا کردی بی خیال شو | میخوای بدونی چرا، این فیلم رو ببین!

تاریخچه کیک تولد

به طور کلی رسم جشن گرفتن سالروز تولد، به مصریان باستان نسبت داده می‌شود. آنها بر اساس اعتقادات بت‌پرستیشان، معتقد بودند که وقته فراعنه تاج گذاری کنند، به خدایی می‌رسند. به همین خاطر روز تاج گذاری فراعنه را یک روز بسیار بزرگ می‌پنداشتند که خدایی جدید متولد می‌شده است. آنها این روز را جشن می‌گرفتند.
یونانیان باستان این رسم را از مصریان وام گرفتند و به درستی دریافتند که برای اینکه این جشن، معنادارتر باشد باید یک دسر خاص در آن سرو شود. به همین دلیل در این مجالس کیک‌هایی به شکل ماه می‌پختند تا نوعی ادای احترام به آرتمیس (خدایگان ماه) داشته باشند. یونانیان این کیک‌ها را با شمع تزیین می‌کردند تا مثل ماه بدرخشند.

پیشنهادی: اگر چهره های مشهور نقاشی ها در این عصر بودند، چه شکلی بودند!؟

تهیه کیک تولد در قنادی هندی1

اما شکل‌گیری جشن‌های تولد به شکل امروزی از جشن‌های قرن 17 و 18 آلمان با نام کیندرفست (Kinderfeste) آغاز شد. بسیاری از منابع، عنوان کرده‌اند که اولین کیک تولد در آلمان پخته شده است. آلمان‌ها روز تولد کودکانشان را با یک کیک جشن می‌گرفته‌اند. کیک‌هایی که در ابتدا بسیار شبیه به نان بوده و رفته رفته، انواع شیرین‌تری از آن هم درست شده است.
تهیه-کیک-تولد-در-قنادی-هندی-2

در قرن 17ام میلادی پخت کیک‌های تولد مخصوص این مراسم، شکل خاص‌تر و دقیق‌تری هم به خود گرفت. به صورتی که با جزئیاتی مثل انواع خامه رویه، در چند لایه و با انواع تزیینات مانند گل‌ها، پخته می‌شده است. البته در آن زمان‌ خرید اینگونه کیک‌ها آنقدرها هم فراگیر نبوده است. چرا که فقط طبقه ثروتمند و به اصطلاح با کلاس جامعه قدرت خرید اینگونه کیک‌های گران قیمت را داشته‌اند.

رفته رفته و در قرن 18 میلادی، همراه با انقلاب صنعتی و در دسترس قرار گرفتن وسایل و تجهزات آشپزی و شیرینی‌پزی، و مقرون به صرفه‌تر شدن آنها، قیمت این نوع کیک که مشابه کیک‌های تولد امروزی بودند هم کاهش یافت. در کنار آن تولید اینگونه کیک‌ها به شکل قابل ملاحظه‌ای بیشتر شد. به این ترتیب این کیک‌های تولد فراگیرتر شد و طبقات غیر ثروتمند نیز توان خرید آن را به دست آوردند.

و امروز با گذشت 2 تا 3 قرن، شاهد یک رسم جهانی و فراگیر هستیم که در جشن تولد، کیکی با سبک و سیاق گفته شده سرو می‌شود. کیکی که در ادبیات جهان هم با نام کیک تولد شناخته می‌شود.

دلیل گذاشتن شمع روی کیک تولد و فوت کردن آن

در مورد تاریخچه گذاشتن شمع روی کیک، دو احتمال وجود دارد. یکی ریشه در همان اعتقادات یونان باستان که در تاریخچه کیک تولد ذکر شد دارد و دیگری هم در فرهنگ قرار دادن شمع روی کیک تولد بچه‌ها در آلمان. در ادامه هر دو تاریخچه در مورد دلیل گذاشتن شمع روی کیک و فوت کردن آن شرح داده می‌شود.

برخی بر این اعتقاد هستند که سنت شمع‌ تولد از یونان باستان آغاز شده است. وقتی که مردم کیک‌های تزیین شده با شمع‌های روشن را به معبد آرتمیس خدای ماه می‌بردند، شمع‌های روشن باعث درخشش کیک همچون ماه می‌شدند. و این به یک سمبل برای آرتمیس تبدیل شده بود.
یونانیان اعتقاد داشتند که دود، دعای آنان را به آسمان‌ها می‌برد. بسیاری از مراجع احتمال می‌دهند که سنت آرزو کردن قبل از فوت کردن شمع روی کیک تولد، از همین اعتقاد یونانی‌ها شروع شده باشد.

دسته دیگری از محققان بر این باورند که سنت شمع روی کیک تولد از آلمان آغاز شده است. همانطور که گفته شد در آلمان تولد بچه‌ها طی جشنی با نام کیندرفست (Kinderfeste) گرامی داشته می‌شد. در صبح روز تولد هر کودک، او یک کیک به همراه تعدادی شمع روشن روی آن، دریافت می‌کرد. این تعداد برابر بود با سن کودک به اضافه یک. این شمع اضافی که «چراغ عمر» نامیده می‌شد نشانه امید به زندگی در یک سال دیگر از عمر بود. در برخی منابع هم عنوان شده که تعداد شمع‌ها فقط یکی بوده است و روشن بودن آن شمع نشانه روشنایی زندگی در یک سال پیش رو بوده است.

داستان عقل و اقبال معروفترین افسانه کردی

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

مطالب سرگرمی دیگر

خیلی جالبه: حکایت واقعی دختر قاپی وزیر و آبروریزی در شهر!

جالب: آیا می توانید 3 مورد متفاوت را در کمتر از 15 ثانیه پیدا کنید؟ چشمان عقابی خود را آزمایش کنید!

زیباترین جای صورت یا اندام متولدین ماههای مختلف دقیقا کجاست؟!

اگه ریزبین و نکته سنج باشی به راحتی میتونی 7 ثانیه ای متوجه بشی کدوم خدمتکار ثروتمنده

خط فک زیبا بدون جراحی+ 5 تمرین ساده با عکس

رمز و رازهای جادویی اعتماد به نفس که شما را جذاب نشان می دهد+ عکس

کدام ظرف اول پر می شود؟ ضریب هوشی خود را در 10 ثانیه تست کنید!

داستان سوگلی هارون الرشید و پسر فقیر!

نوشته های مشابه

13 دیدگاه

  1. هرچقدر هم بهداشت رو رعایت نکنن بازم بخاطر مواد اولیشون کیکشون سالم تر از کیک ماهاست

  2. سلام بعد هندی ها چه جوری کیک درست کردن که شما تعجب کردید؟ الان در کشور ما یعنی ایران در نانوایی ها سنگک تا بربری کاملا نان را با دست درست می‌کنند و از صبح تا شب با دست برای خمیر پهن کردن حالت دادن نان و سوراخ در خمیر از دست استفاده می‌کنند و به هیچ عنوان از دستکش استفاده نمی‌کنند و تازه وسایل نانوایی را هفته یک بار شستشو می‌کنند مردم برن نانوایی سنگک تا بربری همه چیز را متوجه خواهند شد، تمام

  3. اینها چرا اینقدر کثیفند حال آدم رو بهم می زنند اصلا از دست شون نباید آب خورد چه برسه به مواد غذایی.. 🤮🤮🤮

  4. من قنادم و سوای شوخی ب غیر از قنادی های بزرگ که تلاش میکنن بهداشتو تمام و کمال رعایت کنن تو ایران اغلب کثیف تر از این کار میکنن
    باور ندارید ازشون راجب کیک یزدی بپرسید🙂😂

  5. فکر می کنید اینجا رباط ها دارن کیک درست می کنن
    هرچه قنادی یا رستوران ها شیک تر پشت پرده شون یا همون اشپزخونه شون افتضاح تر ….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

دکمه بازگشت به بالا