;
مد و زیباییآرایش و زیبایی

جذاب ترین زنان و مردان از نظر علمی صورت و هیکلشان چه شکلی است؟

جذاب ترین زنان و مردان از نظر علمی: ” شما یک چهره زیبا دارید ” ممکن است این از رایج ترین تعاریف و تمجید از زنان باشد، اما در واقع چه چهره ای زیبا است؟ به علاوه, محققان و دانشمندان تصور می کنند که راهی را برای پاسخ به چیزی که یک چهره را جذاب می سازد، پیدا کرده اند. جذابیت چهره ظاهرا قابل سنجش است.

 جذاب ترین زنان و مردان از نظر علمی

در واقع, همانطور که مشخص است, برخی از چیزهایی که ما را متقاعد می کند که چهره شخصی جذاب است، بسیار تعجب آور و عجیب است.

بدون هیاهوی بیشتر, در بخش مد و زیبایی از سری مطالب آرایش و زیبایی جذاب ترین ویژگی های چهره را آورده ایم که فرد می تواند به طور علمی از آن بهره مند شود. این مطلب از نظر علمی بیان شده است پس طبیعی است که برایتان تازگی و تفاوت داشته باشد. با مجله گفتنی همراه باشید.

 جذاب ترین زنان و مردان از نظر علمی5
 جذاب ترین زنان و مردان از نظر علمی

آشنا به نظر رسیدن/  جذاب ترین زنان و مردان از نظر علمی

جذاب ترین زنان و مردان از نظر علمی: اگر کسی پیش شما بیاید و به شما بگوید, ” سلام, آشنا به نظر می آیید. “در جایی شما را دیده بودم؟ واقعاً ممکن است که شما آشنا به نظر برسید و حقیقت این است که به همین دلیل فرد به سمت شما می آید. مقاله حاضر نشان می دهد که ” چهره های آشنا در فرآیند دسته بندی و شناسایی آسان هستند.

تصور می شود که در اوایل تاریخ بشریت، مردم “برای پیوند دادن آشنایی و سهولت پردازش با ایمنی و اعتماد و احساسات خوب باهم ارتباط برقرار می کردند”. با این حال, این مورد در طول زمان تغییر کرده است و جذابیت مدرن ” معادل چیزی شده است که اجداد باستانی ما آن را قابل اعتماد و ایمن می دانستند. ”

ثابت شد که این مورد از طریق مطالعه گسترده ای که توسط دانشمند روانشناس جامین هالبرستند که در سال 2012 انجام شد, مورد بررسی قرار گرفت که در آن شرکت کنندگان, افراد مشهور محلی را دارای جذابیت بیشتری نسبت به عکس های چهره معروف, رتبه بندی کردند. آشنایی ممکن است کمی خسته کننده باشد, اما مغز ما را متقاعد کرده است که چهره های آشنا در واقع جذاب هستند.

متوسط بودن، نه زیاد زیبا و نه زیاد زشت

 جذاب ترین زنان و مردان از نظر علمی3
 جذاب ترین زنان و مردان از نظر علمی

جذاب ترین زنان و مردان از نظر علمی: اگر کسی به شما بگوید که در حد متوسط هستید, احتمالاً از شادی بالا و پایین نمی پرید با این حال, مطالعه ای که توسط دانشمند علوم روانشناسی انجام شد, نشان داد که مردم چهره های آشنا را ترجیح می دهند, اما چهره های متوسط نیز جذابند.

یک چهره متوسط ترکیبی از ویژگی های مختلف صورت است، با استفاده از تصاویر افراد مشهور ملی, آن ها را به صورت دیجیتالی با هم ترکیب کردند، در پایان مطالعه, شرکت کنندگان به طور مداوم تصاویر تغییر شکل یافته را جذاب تر از چهره های مشهور محلی رتبه بندی کردند.

” به نظر می رسد که یک چهره تغییر یافته نمونه ای خوب و آسان از یک چهره انسانی جهانی است – اما این یک مثال ضعیف و دشوار از چهره اصلی و محلی است. ” سهولت پردازش چهره های نمونه, احساسات مثبت را افزایش می دهد, و این احساسات به طور کلی عمومیت پیدا می کنند.

چهره متوسط چهره جذابی است و در واقع, مطالعه ای که شامل سه آزمایش مجزا بود تایید کرد که افراد به اشخاصی جذب می شوند که یا شبیه خود یا پدر و مادرشان هستند, یا همان طور که این مطالعه انجام داده است, افراد اشخاصی را پیدا می کنند که به نزدیک ترین خویشاوند خود شبیه هستند با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که این در سطح ناخودآگاه و متعالی است.

شرکت کنندگان زمانی که از ارتباط ژنتیکی خود آگاه شدند به صورت اعضای خانواده خود جذب نشده بودند.یک مطالعه قبلی نیز نشان می دهد که مردم به سمت افرادی جذب می شوند که شبیه والدین جنس مخالفشان هستند.

بیبی فیس بودن

جذاب ترین زنان و مردان از نظر علمی: داشتن یک چهره جوان – یک صورت بیبی فیس – مطلوب است. یک مطالعه نشان داد که مردان ویژگی های کودکانه مانند “چشمان بزرگ، بینی کوچک و چانه کوچک” را به عنوان بیشتر جذاب می دانند.

کارولین کیتینگ، کارشناس ارتباطات غیر کلامی در دانشگاه کولگات در نیویورک، به بی بی سی گفت:” چشمان درشت، مژگان بلند، ابروهای قوس دار، لب های گوشتالو، لبان کوچک، چانه کوچک، صورت گرد، بینی ریز بامزه – اگر اینها یک بچه را توصیف نمی کنند، پس باید یک سوپر مدل را توصیف کنند.

او توضیح داد:”هر چند اینکه یک فرد چگونه رفتار می کند و ظاهرش چگونه است دو چیز بسیار متفاوت است، افراد تمایل دارند افرادی را که دارای ویژگی های کودکانه مانند چهره بی گناه هستند، را انتخاب کنند.” مطالعه بیشتر تایید می کند که “افراد با چهره کودکانه احساس گرما، اعتماد و هم کاری را به وجود می آورند”.

چهره های ساده

جذاب ترین زنان و مردان از نظر علمی: با توجه به مطالعه سال 2016، چهره های ساده برای مغزهای ما راحت تر هستند، آن ها همچنین چیزی هستند که مردان جذاب ترشان می دانند. شما دو نقطه دارید و یک خط منحنی لبخند. آسان و آشنا است.

ما نمی توانیم بگوییم که در واقع چهره هایی را ترجیح می دهیم که شبیه شکلک ها باشند، البته مغزهای ما در ارتباط با چهره هایی نسبتاً ساده راحت تر هستند.

بخشی از پردازش مغز این چیزها به این معنی است که این بخش بسیار ناخودآگاه و اتوماتیک عمل می کند. همانطور که این مقاله اشاره کرده است، می تواند نشان دهنده این باشد که چرا برنامه های دوستی ساده آنلاین زیاد شده اند.

تقارن/  جذاب ترین زنان و مردان از نظر علمی

جذاب ترین زنان و مردان از نظر علمی: دانشمندان از مدت ها پیش می دانستند که تقارن نقش مهمی در جذابیت چهره ایفا می کند, اما پژوهشگران درباره چرایی آن اطمینان نداشتند. در گذشته, تصور می شد که تقارن به عنوان نشانه ای از سلامت عمل می کند ، در حالی که عدم تقارن به عنوان نشانه ای از مشکلات سلامتی متعدد مانند ورم لوزه, اوریون و ابله مرغان تصور می شد.با این حال, تحقیقی که انجام شد ثابت کرد که عدم تقارن – حداقل در نوجوانان – در کل مربوط به سلامتی نیست.

نظریه دیگر، “تعصب ادراکی”، نشان می دهد که پردازش چهره متقارن آسان تر است.بله، چهره های متقارن برای مغز ما ساده و آسان هستند. با این حال، محققان این نظریه را مورد سوال قرار داده اند. با توجه به مطالعه سال 2003، ” تقارن حتی در چهره های آشنا هم ترجیح داده می شود.” علم به طور شفاف توضیح می دهد که چرا انسان ها تقارن را دوست دارند، اما محققان بر این باورند که تقارن بسیار جذاب است.

نامتقارنی

جذاب ترین زنان و مردان از نظر علمی: اگر چه یک صورت نمی تواند هم متقارن و هم نامتقارن باشد، اما برای مردم امکان پذیر است که هر دو نوع چهره را جذاب در نظر بگیرند . همچنین ترجیح دادن یک چهره نامتقارن کامل نیز، امکان پذیر است. در سال 2016، محققان کشف کردند که چه چیزی “اثر جانی دپ” نامیده می شود – زمانی است که چهره مرد با ویژگی های زنانه جذاب تر به نظر می رسد.

مردم عموماً به طور کلی چهره های دخترانه بیشتری را ترجیح می دهند ؛ به عنوان بخشی از مطالعه در مورد چاقی صورت ، افرادی که به اینترنت و فضای مجازی دسترسی ندارند نیز مردان با ویژگی های صورت زنانه و زنان دارای ویژگی های مردانه تر را بیشتر ترجیح می دادند.

داشتن دندان های سفید

 جذاب ترین زنان و مردان از نظر علمی1
 جذاب ترین زنان و مردان از نظر علمی

جذاب ترین زنان و مردان از نظر علمی: یک لبخند زیبا ، چهره را جذاب تر می کند. بنابراین کاری کنید که چیزی مانع جذابیت و زیبایی شما نشود. از خمیردندان های سفید کننده استفاده کنید، اما سعی کنید در استفاده از آن ها زیاده روی نکنید. اگر دندان ها به طور طبیعی زرد است به دندانپزشک مراجعه کنید و هر تلاشی برای داشتن دندان های زیبا و جذاب را انجام دهید.

پوست سالم

جذاب ترین زنان و مردان از نظر علمی: متخصصان پوست معتقدند که نباید پوست صورت را بیشتر از دو بار روز شستشو داد.بهتر است قبل از خواب این کار را انجام دهید. صبح ها شیر، لوسیون یا یخ استفاده کنید، زیاد پوست را نمالید چون به آن آسیب می زنید.

هفته ای یک بار ماسک صورت استفاده کنید و اگر پوست حساسی ندارید، اسکراب صورت استفاده کنید.داشتن پوستی صاف و شفافا زیبایی چهره را چندین برابر خواهد کرد.دلیل این اتفاق ممکن است ریشه در سلامتی نیز داشته باشد.

رنگ های زرد چهره می توانند عادات غذایی ناسالم را نشان دهند در حالی که یک رنگ قرمز می تواند تناسب اندام را نشان دهد.همچنین مشخص شد که پوست سالم برای زنان بسیار مهم تر از ویژگی های مردانه است، که در واقع به نظر می رسد نقش مهمی ایفا می کند.

جای زخم/  جذاب ترین زنان و مردان از نظر علمی

جذاب ترین زنان و مردان از نظر علمی: زخم های صورت در حال حاضر رایج هستند، دانشمندان نشان دادند که مردان با زخم های چهره برای زنان، جذاب تر به نظر می رسند. به عنوان بخشی از یک مطالعه، از مردان و زنان خواسته شد تا تصاویری از چهره های آسیب دیده از جراحت یا بیماری را ببینند و سپس از میزان جذابیت افراد برای روابط کوتاه مدت و بلند مدت جویا شوند.

این مطالعه در یک انتشار عمومی انجام شد:”زنان ممکن است به عنوان یک ویژگی جذاب برای روابط کوتاه مدت، جای زخم را درنظر بگیرند، ویژگی شخصیتی است که با سطوح بالای تستوسترون و شاخص کیفیت خوب ژنتیکی مرتبط است که می توان آن ها را به عنوان” مراقب بیشتر ” در نظر گرفت و تصور کرد که برای روابط بلندمدت مناسب تر است. ممکن است زنان زخم صورت خود را جذاب بدانند، چرا که از لحاظ تاریخی نشانه شجاعت هستند.

موی صورت

جذاب ترین زنان و مردان از نظر علمی: برخی از مردان شش تیغه هستند و برخی دیگر ته ریش یا ریش کامل دارند. در مطالعاتی که انجام شد، عکس 177 مرد به 351 زن نمایش داده شد. این مردها چهره های متفاوتی داشتند، برخی ریش، تعدادی ته ریش، شش تیغه و حتی ریش بلند داشتند.

نتیجه نظرسنجی خانم ها نشان داد، مردانی که ریش کوتاه 10 روزه دارند، بیشتر از بقیه برای زنان جذابیت داشته اند. همچنین در این آزمایش مشخص شد که ریش بلند، شش تیغه و ته ریش خیلی کوتاه کمترین میزان محبوبیت را داشتند.

چاقی صورت/  جذاب ترین زنان و مردان از نظر علمی

جذاب ترین زنان و مردان از نظر علمی: یک مطالعه نشان داد که ” چاقی صورت, یا ادراک وزن در صورت, به طور معنی داری سلامت و جذابیت درک شده را پیش بینی می کند. از تحقیق به دست آمده, مشخص شد که شرکت کنندگان می توانند شاخص توده بدنی را تنها از اشارات صورت بفهمند.

“چشم گرد” محققان دریافته اند که این موضوع نیز بر ادراک جذابیت تاثیر می گذارد.

با این حال, به نظر می رسد که افرادی با صورت لاغر و یا پری را ترجیح می دهند از این مسئله نشات می گیرد که افراد چه کسانی را دوست دارند و چه کسانی را دوست ندارد. این یک حقیقت است. ما متوجه شدیم که افراد بدون دسترسی به اینترنت ترجیح می دهند … زنان کمی بیشتر چاق باشند به نسبت افرادی که دسترسی به اینترنت دارند.

در یک مطالعه دیگر که در بریتانیا انجام شد, زنان ترجیح داده شدند که ” سطح پایین تری از آمادگی جسمانی را برای جذاب بودنشان داشته باشند. در حالی که مردان بین ” جذاب ترین ” و “سالم ترین”, تمایز قائل نمی شوند. ممکن است تعجب آور نباشد که یک ایده آل لاغر بودن بیشتر قابل قبول است – حتی زمانی که به صورت ها می رسد.

چهره خندان/ جذاب ترین زنان و مردان از نظر علمی

جذاب ترین زنان و مردان از نظر علمی: لبخند زدن یک هک بزرگ است که می توان از آن برای جذاب تر شدن استفاده کرد, درست است, اما نباید به زور به مردم – به ویژه زنان – لبخند زد.

مردان به زنان می گویند که لبخند بزنند؛ زیرا شرایط اجتماعی مردان برای چشم مردان بهتر و آسان تر است و باعث لذت آنها می شود. گفته می شود لبخند بزنید, علم از این ایده پشتیبانی کرده است که لبخند زدن در واقع تاثیر مثبتی بر جذابیت فرد دارد.

دلیل جذابیت چهره های شبیه به چهره ی جانی دپ:

جذاب ترین زنان و مردان از نظر علمی: از نقطه نظر زیست شناسی, صورت های زن و مرد اندکی باهم تفاوت دارند. طبق گزارش دانشکده روانشناسی در دانشگاه آبردین و دانشکده روانشناسی در دانشگاه استرلینگ در اسکاتلند, هورمون ها بسیاری از این تفاوت ها را, مانند ” استخوان گونه برجسته ” و ” فک بزرگ تر ” در مردان ایجاد می کنند.

مشخص شده است که این ویژگی ها از نظر جنسی هم جذاب هستند. با این حال, چرا این مورد کاملاً شناخته شده نیست. محققان گفتند که این ویژگی ها ممکن است جذاب تلقی شوند چون آن ها می توانند ” ژنهای خوب ” یا شاید سلامتی را نشان دهند.

به همان اندازه که ریش گذاشتن به طولانی شدن روابط کمک می کند، شرکت کنندگان زن “ته ریش سنگین” یا “10 روزه” را جذاب ترین دیدند که جذاب ترین شکل موهای صورت است.

ممکن است شما را شگفت زده کند که چهره های نتراشیده و تراشیده در آخرین مکان روی عرشه ظاهر شدند. صرف نظر از وضعیت رابطه بالقوه، بخش عمده ای از 9000 شرکت کننده (بیش از 8000 زن و 1000 مرد) چهره های تراشیده را ترجیح نداده اند.

سارا محبی

سارا محبی هستم فارغ التحصیل سینما از دانشگاه علم و فرهنگ علاقه زیادی به دنیای سینما و اخبار و مطالب این حوزه دارم. دوست دارم جدیدترین اخبار مرتبط با سلبریتی ها رو دنبال کنم و اون ها رو با شما عزیزان هم به اشتراک بگذارم. سایر علایق: نوشتن، نقاشی و یوگا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + شش =

دکمه بازگشت به بالا