;
سبک زندگیمهارت های زندگی

روش هایی برای جلوگیری از جوانه زدن سیر و پیاز در هوای گرم!

جلوگیری از جوانه زدن سیر و پیاز: سیر و پیاز از محبوب ترین و پر خاصیت ترین سبزیجات هستند که در انواع غذاها استفاده می شوند. سیر و پیاز طعم و مزه بی نظیری به غذا می بخشند و در هر چه خوشمزه تر کردن غذاها نقش به سزایی دارند.

بسیاری از خانم ها سیر و پیاز را به مقدار فراوان تهیه کرده تا همیشه در دسترس باشند اما گاهی پیش می آید که پیاز و سیر جوانه می زنند. جوانه زدن باعث تغییر رنگ و مزه سیر و پیاز می شود.

جلوگیری از جوانه زدن سیر و پیاز

در بخش سبک زندگی از سری مطالب مهارت های زندگی روش های جلوگیری از جوانه زدن سیر و پیاز را آورده ایم. نگهداری نادرست از سیر و پیاز موجب خراب شدن آنها و جوانه زدنشان می شود. اگر می خواهید سیر و پیاز شما جوانه نزنند، نکات زیر را رعایت کنید. با مجله گفتنی همراه باشید.

این هم جالبه: از شر پشه ها خلاص شو + راهکار دور کردن پشه ها از خانه

جلوگیری از جوانه زدن سیر و پیاز3

سیر و پیاز را در دما مناسب نگهداری کنید:

جلوگیری از جوانه زدن سیر و پیاز: بهترین دما برای نگهداری سیر و پیاز بین 4 تا 10 درجه سلسیوس یعنی بیشتر از دمای یخچال و اندکی کمتر از دمای یک اتاق است. سیر و پیاز را در انبار و جای خنک نگهداری کنید و در جای گرم قرار ندهید زیرا گرما موجب جوانه زدن، نرم شدن و تغییر مزه پیاز و سیر می شود.

این هم جالبه: برای کسب ثروت و روزی فراوان این سوره کوتاه را بخوانید!

پیازها را در جای خشک نگه دارید:

جلوگیری از جوانه زدن سیر و پیاز: رطوبت سبب خراب شدن و جوانه زدن سیر و پیاز می شود. پیازها را پس از خریداری سه هفته روی پارچه ای پهن کنید و در محیط گرم و خشک نگه دارید.

جلوگیری از جوانه زدن سیر و پیاز1

 

سیر و پیاز را در جای تاریک قرار دهید:

جلوگیری از جوانه زدن سیر و پیاز: بهتر است محیط نگهداری سیر و پیاز همواره تاریک باشد و پیاز و سیر را در مقابل نورخورشید نگهداری نکنید. تغییرات در مقدار روشنایی می تواند موجب نوسانات دمایی نیز شود.

سیر و پیاز را در جای دارای تهویه قرار دهید:

جلوگیری از جوانه زدن سیر و پیاز: هرگز سیر و پیاز را داخل پلاستیک نگه ندارید زیرا عدم گردش مناسب هوا باعث ایجاد رطوبت و در نتیجه جوانه زدن پیاز یا پوسیدگی آن می شود. بهتر است آنها را برای جلوگیری از جوانه زدن در جایی مثل کیسه توری یا سبد سیمی نگه دارید که هوا در آن جریان دارد.

جلوگیری از جوانه زدن سیر و پیاز2

سیر و پیاز را جداگانه نگه دارید:

جلوگیری از جوانه زدن سیر و پیاز: بهتر است فضایی کاملا جدا برای نگهداری سیر و پیاز اختصاص دهید و سیر و پیاز را دور از سایر میوه ها و سبزیجات نگهداری کنید. میوه های رسیده گاز اتیلن تولید می کنند که احتمال جوانه زدن را بالا می برد.

با پیازی که جوانه زده باید چه کرد؟

اگر پیاز جوانه و کپک زده است، آن را دور بریزید اما اگر سالم است و تنها جوانه زده پیاز را دو نیم کنید و بقایای جوانه و ریشه را جدا کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + نه =

دکمه بازگشت به بالا