;
سبک زندگیمهارت های زندگی

محلول تمیز کننده خانگی: برق انداختن سه سوته بدون بشور بساب سرامیک ها!

محلول تمیز کننده خانگی: اگر روی سرامیک ها جرم تجمع کرده و باعث کدر و مات شدن آن‌ها شده، سعی کنید با یک محلول خانگی آن‌ها را پاک کنید. مقداری آب لیمو تازه را روی سطح بریزید و با یک دستمال روی سرامیک‌ها بمالید. بعد یک دستمال را به سرکه آغشته کنید، چند دقیقه صبر و دوباره آن‌ها را بسایید تا به طور کامل برق بی‌افتند.

اگر سرامیک‌ها از سنگ‌های گرانتی هستند، نباید روی آن‌ها سرکه و لیموترش بریزید. همچنین هرگز سرکه و لیمو را با مواد شوینده و شیمیایی مخلوط نکنید. در بخش سبک زندگی از سری مطالب مهارت های زندگی طرز تهیه و نحوه استفاده‌ی محلول تمیز کننده خانگی را یاد بگیرید. با مجله گفتنی همراه باشید.

این هم جالبه: ترفند فوری براق کردن سینک آشپزخانه + تهیه یک تمیز کننده طبیعی در منزل

جوش شیرین:

محلول تمیز کننده خانگی، موقعی که می خواهید لکه های سرامیک را پاک کنید، از جوش شیرین استفاده کنید. کافیس است مقداری جوش شیرین را به آب اضافه کنید و سپس آن را روی سرامیک ها بریزید و با دستمال یا تی سرامیک را بشویید. در نهایت سرامیک ها را با آب ولرم بشویید و با یک دستمال خشک آب سرامیک ها را بگیرید.

محلول تمیز کننده خانگی1

این هم جالبه: 14 تمرینات افزایش هوش که کمک می کند تا باهوش تر شوید!

محلول الکل و مایع ظرفشویی

محلول تمیز کننده خانگی، برای برق انداختن فوری سرامیک‌ها، یک چهارم لیوان الکل را با سه تا چهار قطره مایع ظرفشویی و مقداری آب مخلوط کنید. سپس درون یک بطری اسپری بریزید و بعد روی سرامیک‌ها اسپری کنید. حالا یک دستمال میکروفایبر بردارید و سطح سرامیک‌ها را بسایید. این محلول خاصیت قلیایی دارد و به راحتی جرم‌ها را از بین می‌برد.

همچنین این محلول برای تمیز کردن سرامیک های گرانیکی نیز مناسب است. اما قبل از استفاده از این محلول یا هر محلول‌ ابتدا آن را گوشه ای از سرامیک امتحان کنید تا اگر مناسب جنس سرامیک نیست، باعث آسیب رساندن به آن نشوید. بنابراین برای این که به جای براق شدن سرامیک‌ها باعث کدر شدن آن‌ها نشوید، حتما محلول را تست کنید.

محلول تمیز کننده خانگی

این هم جالبه: آموزش ساخت دستبند دیزی در خانه | ساده و آسان

براق کردن سرامیک کف خانه با نوشابه

محلول تمیز کننده خانگی، نوشابه بهترین محلول تمیز کننده سرامیک هاست که می توانید با آن نه تنها لکه ها را از بین ببرید بلکه می توانید به برق انداختن آن نیز کمک کنید. پس وقتی می خواهید سطح سرامیک‌ها را تمیز کنید، یک بطری نوشابه را روی سطح سرامیک بریزید و در نهایت با آب کف سرامیکی را شستشو دهید.

وایتکس

محلول تمیز کننده خانگی، وایتکس از بهترین جرم گیرهای شیمیایی برای تمیز کردن سرامیک است. مقداری وایتکس روی کف سنگی بریزید و با تی روی سطح پخش کنید و همه قسمت‌ها را بسایید تا همه جرم‌ها درون وایتکس حل شده و تمیز شوند. سپس سطح سرامیکی را با آب بشویید تا بوی تند وایکتس به طور کامل از بین برود. سعی کنید وایتکس را دور از چشم نگهدارید و اگر با بوی آن حساسیت دارید، وایتکس را با کمی آب مخلوط کنید و بعد استفاده کنید.

ترکیب جوش شیرین، سرکه و آمونیاک

محلول تمیز کننده خانگی، اگر سرامیک ها آنقدر جرم گرفته و لکه افتاده که به آسانی و با محلول های بالا قابل پاکسازی نیستند، بهتر است از ترکیب جوش شیرین، سرکه و آمونیاک که قوی ترین پاک کننده محسوب می شود، استفاده کنید. این مواد اسیدی است و وقتی روی هر نوع کاشی و سرامیک ریخته شود، خیلی زود لکه ها را از بین برده و باعث براق شدن آن‌ها می شود.

کافی است نصف لیوان سرکه را با یک چهارم لیوان جوش شیرین و یک لیوان پر آمونیاک مخلوط کنید و درون سطل آب بریزد و خوب هم بزنید. بعد محلول را روی سرامیک بریزید، با یک تی محلول را روی کف پخش کنید، با یک دستمال سرامیک‌ها را بسایید و در نهایت آن ها را بشویید و خشک کنید. این کار باعث برق افتادن سرامیک ها می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 1 =

دکمه بازگشت به بالا