;
تازه ها

هوندا تا سال 2026 سرویس تاکسی خودران خود را در توکیو راه اندازی می کند و حمل و نقل شهری را متحول می کند.

سرویس تاکسی خودران هوندا در توکیو: خودروساز ژاپنی هوندا روز پنجشنبه (19 اکتبر) اعلام کرد که از اوایل سال 2026 یک سرویس تاکسی بدون سرنشین با استفاده از وسایل نقلیه خودران در منطقه مرکزی توکیو راه اندازی خواهد کرد.

بر اساس گزارش‌های کیودو نیوز و آی تی مدیا نیوز، هوندا با GM Cruise Holdings، یکی از شرکت‌های تابعه جنرال موتورز، برای تاسیس یک شرکت جدید تا نیمه اول سال 2024 همکاری خواهد کرد. هدف این است که سرویس تاکسی خودران هوندا در توکیو از اوایل سال 2026 ارائه شود. ، با مسافرانی که می توانند از طریق یک برنامه تلفن همراه رزرو و هزینه سواری خود را پرداخت کنند.

محیط داخلی سرویس تاکسی خودران هوندا در توکیو

مشخصات سرویس تاکسی خودران هوندا در توکیو

سرویس تاکسی بدون سرنشین از “Cruise Origin” استفاده می کند، یک وسیله نقلیه رو در رو و شش نفره که توسط هوندا و جنرال موتورز توسعه یافته است. این خودرو بدون راننده طراحی شده است و به طور کامل در حالت خودکار، کار می کند. اگر در جاده های مرکز توکیو مستقر شود، اولین نمونه از این نوع در ژاپن خواهد بود.

در ابتدا، هوندا قصد دارد چندین تاکسی خودران را مستقر کند و به تدریج ناوگان خود را به حدود 500 وسیله نقلیه افزایش دهد و در طول زمان منطقه پوشش خدمات را گسترش دهد.

هوندا و جنرال موتورز اعلام کردند که علاوه بر ارائه ارزش جدید از طریق خدمات رانندگی خودران، هدف این طرح کمک به رسیدگی به مسائل اجتماعی مانند کمبود رانندگان تاکسی و اتوبوس است.

نمونه اولیه سرویس تاکسی خودران هوندا در توکیو

نظر رییس شرکت هوندا در مورد سرویس تاکسی خودران هوندا در توکیو

طی یک کنفرانس مطبوعاتی، سیجی کورایشی، رئیس هوندا، بیان کرد که توسعه تاکسی‌های خودران نشان‌دهنده رویکرد مردم‌محور است. برداشتن صندلی راننده محیطی جادار و باز برای مسافران ایجاد می کند و در عین حال فضای خصوصی تری را بدون راننده فراهم می کند.

کوریشی افزود: «سرویس تاکسی خودران به یک گزینه جدید بی‌سابقه تبدیل خواهد شد که آزادی بیشتری را در جابجایی و زمان سفر معنادارتر می‌کند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا