;
فرهنگ و هنرهنرمندان

چرا مردان قد بلند، زنان قد کوتاه را برای ازدواج ترجیح می دهند؟

علت تمایل مردان به ازدواج با زنان کوتاه قد: بحث قد شریک زندگی در دنیای دوستیابی موضوع داغی است که بحث های زیادی را در شبکه های اجتماعی برانگیخته است. به نظر می‌رسد بسیاری بر روی زنانی متمرکز شده‌اند که ادعا می‌کنند حاضرند تنها با مردانی با قد ۱.۸۰ سانتیمتر به بالا قرار بگذارند.

در ادامه نظر کارشناسان روابط در مورد تفاوت قد در قرارهای عاشقانه آمده و اینکه چرا زنان با هر قدی تمایل دارند شریک زندگی بلندقدتری داشته باشند. با فرهنگ و هنر مجله گفتنی همراه باشید.

این هم جالبه: آتوسا حجازی تنها دختر ناصر خان حجازی+ عکس و بیوگرافی

علت تمایل زنان به مردان قدبلند چیست؟

به گفته اویگِیل لِو، متخصص درمان رفتاری شناختی، زنان عموما به دلایل تکاملی، بیولوژیکی و اجتماعی جذب مردان قدبلند می‌شوند. او می‌گوید: «نمی‌توان به‌طور قطع گفت چه چیزی بیشتر بیولوژیکی است و چه چیزی تاثیر اجتماعی. مدل های تکاملی یا بیولوژیکی می‌گویند که قد با سلامت و قدرت مرتبط است و از نظر جامعه شناختی با قدرت، توانایی تامین و زور.»

لِو اشاره می‌کند که نقش های جنسیتی و در دسترس بودن منابع می‌تواند از عواملی باشد که باعث می‌شود زنان به مردان قدبلندتر علاقه‌مند شوند.

زنانی که از نظر مالی و سرپناه به مردان وابسته هستند معمولا هنگام جستجوی شریک عاطفی درباره ظاهر او سختگیر نیستند. این در مورد زنان در دهه های پیشین بیشتر صادق بوده است.

ببینید: تفریحات لاکچری پریا مردانیان بازیگر سرزمین مادری خبرساز شد+ عکس

علت تمایل مردان به ازدواج با زنان کوتاه قد:

علت تمایل مردان به ازدواج با زنان کوتاه قد1

در عوض مردان اغلب مواقع ظاهر را بر شغل زنان ارجح دانسته‌اند. در گذشته شاغل بودن برای زنان ضروری نبود. اکنون که زنان به منابع مالی خود دسترسی بیشتری دارند درمورد ظاهر شریک زندگی خود حساس‌تر شده‌اند.

به گفته لِو، برای زنان، عموما جامعه کوتاهی را با زنانگی یکی می‌داند، که به نظر او می‌تواند دلیلی باشد که برخی از زنان مردان قدبلند را ترجیح می‌دهند.

او می‌گوید: «جامعه زنانگی را با کوچک، شکننده و ریزاندام بودن در هم آمیخته و مردانگی را با قدرت، زور و سلطه.»

مردم تمایل دارند قد را با قدرت و زور یکی بدانند

نیکول مور، مشاور روانشناسی متخصص در زمینه عشق، روابط و زبان بدن می‌گوید اکثر مشتریان زنی که با آنها کار می‌کند قد را با قدرت و امنیت یکی می‌دانند.

او می‌گوید: «بسیاری از مشتریانم صرف نظر از قدشان به این موضوع اشاره کرده‌اند که دوست دارند شریک زندگی‌شان در مواقع لزوم از آنها به‌طور فیزیکی محافظت کند.»

به گفته مور، بسیاری از زنان همچنین معتقدند که مردان کوتاه‌قدتر و لاغرتر قادر به محافظت از آنها نیستند و این باعث می‌شود که مردانی را انتخاب کنند که بسیار بزرگتر از خودشان هستند.

ببینید: بازیگر نقش بهمن در سرزمین مادری بزرگ شده چقدر تغییر کرده + بیوگرافی

علت تمایل مردان به ازدواج با زنان کوتاه قد:

علت تمایل مردان به ازدواج با زنان کوتاه قد2

مور همچنین می‌گوید از برخی زنان شنیده که به این خاطر می‌خواهند با مردی بلندتر از خودشان در رابطه باشند که اگر دچار اضافه وزن شدند، کوچک‌تر به نظر برسند.

او می‌گوید: «این به برنامه‌های فرهنگی نامحسوس موجود هم مربوط می‌شود که به ما این احساس را می‌دهد که یک زن همیشه باید از نظر جسمی کوچک‌تر از شریک زندگی مرد خود باشد.»

 تمایل به بودن با یک مرد قدبلند مختص زنان کوتاه‌قد نیست!

مور می‌گوید که یک مراجعه‌کننده ۱.۷۳ سانتیمتری داشته که با احساس «زیادی قدبلندبودن» بزرگ شده زیرا مادر و خواهری بسیار ریزاندام داشته است.

مور می‌گوید: «وقتی که او به دنبال همسر می‌گشت فردی را می‌خواست که حتی وقتی کفش پاشنه بلند می‌پوشد به او احساس کوچک بودن بدهد. او در نهایت همسری با قد ۱۹۸ سانتیمتر پیدا کرد و از قد او بسیار خوشحال است.»

چرا مردان زنان قدکوتاه را ترجیح می‌دهند؟

در مورد اینکه چرا برخی از مردان قدبلند ممکن است زنان کوتاه‌قد را ترجیح دهند، مور می‌گوید این می‌تواند با همان «برنامه ریزی فرهنگی» مربوط باشد که زنان با هر قدی را متقاعد کرده که باید با مردان بلندقد باشند.

او می‌گوید: «تفاوت قد می‌تواند در رابطه باعث ایجاد پویایی قدرت شود که ممکن است برای برخی از زوج‌ها که پویایی را در این می‌بینند که زن قدرتی کمتر از مرد داشته باشد و حتی ضعیف‌تر باشد جذاب است. از طرف دیگر برخی از مردان بسیار بلندقد ممکن است از این لذت ببرند که تحت سلطه یک زن کوتاه قد اما جسور باشند.»

در حالی که ترجیحات در زمینه قد یک مساله بسیار شخصی است مور هشدار می‌دهد که افراد باید در نظر بگیرند که ترجیحاتشان از کجا نشأت می‌گیرد؛ از احساس ناامنی یا ایده های منسوخ شده اجتماعی.

این مطالب هم جالبه:

تیلور سوئیفت و اد شیرن در یک رستوران با هم دیده شدن(عکس ها)

زیباترین جای صورت یا اندام متولدین ماههای مختلف دقیقا کجاست؟!

نشانه های هوش بالا: چند تا از این ویژگی ها را دارید؟

طلاق بریتنی و سام اصغری قطعی شد: علت جدایی خیانت به سام!

علیرضا بیرانوند در شغلی جدید که بسیار عجیب است+ تصاویر

سارا محبی

سارا محبی هستم فارغ التحصیل سینما از دانشگاه علم و فرهنگ علاقه زیادی به دنیای سینما و اخبار و مطالب این حوزه دارم. دوست دارم جدیدترین اخبار مرتبط با سلبریتی ها رو دنبال کنم و اون ها رو با شما عزیزان هم به اشتراک بگذارم. سایر علایق: نوشتن، نقاشی و یوگا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − سه =

دکمه بازگشت به بالا