;
سبک زندگیمهارت های زندگی

ترفند تشخیص هندوانه شیرین و قرمز برای شب یلدا+آموزش تصویری

ترفند تشخیص هندوانه شیرین و قرمز: با وجود این که این میوه تابستانی است اما علاقه زیادی به مصرف آن در سایر فصل های سال نیز وجود دارد. به خصوص این میوه شیرین و خوشمزه باید حتما در طولانی ترین شب سال یعنی شب یلدا در سفره یلدای ما باشد. اما همیشه یک نگرانی در هنگام خرید هندوانه وجود دارد و آن هم کیفیت آن است.

این نگرانی وجود دارد که هندوانه ای انتخاب کنیم که هنوز نرسیده باشد و با کارد زدن به آن، با یک هندوانه مغز سفید روبرو شویم. همین نگرانی سبب شد تا مطلب امروز در سبک زندگی را اختصاص دهیم به ترفند تشخیص هندوانه شیرین و قرمز با توجه به ظاهر آن. شما می توانید با استفاده از این ترفندها با یک نگاه، هندوانه خوب را تشخیص دهید. با مجله گفتنی همراه باشید.

حتمن ببینید: 6 دعای رفع دلشوره+ ذکر جادویی برای از بین بردن اضطراب

ترفند تشخیص هندوانه شیرین و قرمز

همه حق داریم که آبدارترین، سرخ ترین و لذیذترین هندوانه را به سفره خود بیاوریم و نمی خواهیم مسیرمان دوباره با هندوانه های نرسیده و خام تلاقی کند. با این حال فهمیدن و شناخت هندوانه خوب گاهی به راحتی نرسیده و حتی خبره ترین افراد هم ممکن است دچار اشتباه شوند.

تشخیص هندوانه شیرین و قرمز، بنابراین، ما در اینجا با مخفی ترین ترفندها با شما هستیم. ترفندهایی که حتی کسانی که می گویند “من می توانم بهترین هندوانه را در یک نگاه می شناسم” هم از آن بی خبرند. هدف این است که همه به راحتی بتوانیم بهترین هندوانه را انتخاب و آن را وارد خانه خود کرده و لحظات تابستانی شاد با طعم شیرین هندوانه سپری کنیم.

به میزان زردی زیر هندوانه دقت کنید

ترفند تشخیص هندوانه شیرین و قرمز، هر چه قسمت پایین هندوانه هنگام رشد با زمین زردتر باشد، خوشمزه تر است. این رنگ زرد را می توانید در هندوانه های کاملا رسیده ببینید. هندوانه هایی که از طعم آن سیر نمی شوید. در هندوانه هایی که به رنگ سفید نزدیکتر هستند، نمی توانید به همان طعم دست پیدا کنید.

تشخیص هندوانه شیرین و قرمز2

به جنسیت هندوانه توجه کنید

اکثر مردم نمی دانند، اما کشاورزان هندوانه را “بر اساس جنسیت” تشخیص می دهند. هندوانه های بلند و بیضی، نر و هندوانه های گرد ماده هستند. هندوانه های نر آبدار هستند، در حالی که هندوانه های ماده شیرین هستند.

این هم جالبه: 6 نکته طلایی شناخت ذات آدم ها | رفتار افراد همه چی را نشان می دهد!

ترفند تشخیص هندوانه شیرین و قرمز

اندازه هندوانه مهم است

این باور وجود دارد که “هندوانه هر چه بزرگتر باشد، رسیده تر است”. با این حال، هیچ قانونی وجود ندارد که یک هندوانه بزرگ همیشه خوب باشد. برعکس، باید مراقب باشید که هندوانه ای که می خرید نه خیلی بزرگ باشد و نه خیلی کوچک. با این حال، هندوانه چه بزرگ و چه کوچک، باید نسبت به اندازه اش سنگین باشد. این را هم نباید فراموش کرد.

 به محل اتصال بوته توجه کنید

ترفند تشخیص هندوانه شیرین و قرمز، حتی ساقه هندوانه هم جزییاتی دارد که خوب بودن یا نبودن هندوانه را مشخص می کند. اگر ساقه هندوانه خشک باشد هندوانه رسیده است. اما اگر ساقه آن خشک و سبز نباشد به این معنی است که هندوانه را قبل از رسیدن چیده اند.

ترفند تشخیص هندوانه شیرین و قرمز4

ترک های تار عنکبوت مانند روی پوست هندوانه

ترفند تشخیص هندوانه شیرین و قرمز، اگر هندوانه دارای ترک‌های تار عنکبوت‌مانند و لکه‌های قهوه‌ای باشد، این نشان می‌دهد که هندوانه در زمان رشد توسط زنبورهای زیادی مورد بازدید قرار گرفته است. هرچه این بازدیدها بیشتر باشد، هندوانه خوشمزه تر و شیرین تر می شود. خلاصه این ترک ها نشان می دهد که هندوانه شیرینی در مقابل ما قرار گرفته است.

ترفند تشخیص هندوانه شیرین و قرمز1

برایتان جالب خواهد بود

فال گرفتن با هندوانه در شب یلدا که خیلی جالبه!

سالاد انار برای شب یلدا که خودش اثر هنریه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا